PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Varfëri ekstreme/  Fëmija feston ditëlindjen pas 8 vitesh


Programi “Dua të të bëj të lumtur”, këtë herë kishte shkuar në Tropojë, në familjen e Zenunit dhe Bukuries. Ata ishin martuar në vitin 1996 dhe tashmë ishin prindër të … Vazhdoni leximin

Prill 22, 2018 · Lini një koment

A do ta pushojë Rama ministrin Ahmetaj ?


Gazetari Denis Dyrnjaja ka paralajmëruar se së shpejti ministrit Arben Ahmetajt mund t’i prihet bileta e largimit. Duke iu referuar ‘’gojëve të liga”, Dyrnjaja thotë se punët e qeverisë me … Vazhdoni leximin

Prill 7, 2018 · Lini një koment

“Sa i guximshëm bëhet njeriu kur di që e duan” Thënie nga Zigmund Frojd


Ai është një nga shkencëtarët më të spikatur të shekullit të 20-të. Studentët e psikologjisë në mbarë botën i referohen atij si “gjysh Frojdi”. Gjatë jetës së tij, disa e … Vazhdoni leximin

Prill 5, 2018 · Lini një koment

Rama: Kukësi, me rrugë dhe aeroport brenda vitit


Ditën e sotme, gjatë fjalës së tij në Kuvend, kryeministri Rama theksoi se kuksianët do të kenë edhe rrugën edhe aeroportin brenda këtij viti. “Vajta në Vlorë fola para se … Vazhdoni leximin

Prill 5, 2018 · Lini një koment

Seferina Serani: Presidenti turk Erdogan, eshte padron i Ramush Haradinajt?


Nga Seferina Serani – Paris Nje lajm u perhap sot me shpejtesine e eres, por ne vend qe te ulte tensionet kunder Ramush Haradinajt, po le pikpyetje serjoze, per indipendencen … Vazhdoni leximin

Prill 1, 2018 · Lini një koment

Arsyet pse Elbasani duhej të ishte kryeqytet i Shqipërisë


Krahas Tiranës, Vlorës e Durrësit, qyteti i Elbasanit ka qenë një nga kandidatët kryesorë për t’u shpallur kryeqytet i vendit. Pozicioni gjeografik, në qendër të Shqipërisë, dialekti gjuhësor që bashkonte … Vazhdoni leximin

Mars 4, 2018 · Lini një koment

Kur dëbora mbulon Shëngjinin


Dimri është rikthyer edhe një herë me dëborën dhe temperaturat e ulta të cilat kanë izoluar disa qarqe. Dëbora ka zbardhur jo vetëm zonat malore por edhe zonat më të … Vazhdoni leximin

Shkurt 25, 2018 · Lini një koment

Makiavelizmi realiteti që përbën gjysmën e të vërtetës


Nga Arianit Bezhani Përgjatë të gjithë historisë të zhvillimit të shoqërisë njerëzore në shumë pak periudha është parë që drejtësia dhe barazia të jenë gjerësisht moraliteti mbi të cilat kanë … Vazhdoni leximin

Shkurt 24, 2018 · Lini një koment

Shtypi grek kritikon Metën


Mediet në Athinë kanë pasqyruar gjerësisht qëndrimin e Presidentit Ilir Meta në lidhje me negociatat me Greqinë. “Presidenti shqiptar vë pengesa në negociimin mes Greqisë dhe Shqipërisë për marrëveshjen e … Vazhdoni leximin

Shkurt 21, 2018 · Lini një koment

Dikur shqiptarët i ndaloi Neritan Ceka, sot dëgjojnë Monikën e Bashën


Nga Fatmir Ali Guda Ç’popull !Dalë nga vargonjtë nuk donte t’ja dinte për Ramiz Alinë, shkon dhe i bindet Neritan Cekës.Por edhe s’do ua ketë mbajtur derisa e dëgjuan. Dhe … Vazhdoni leximin

Shkurt 21, 2018 · Lini një koment
//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-9659915589375155", enable_page_level_ads: true });

Rreth nesh

Pasqyrimi.com është një portal i pavarur, jo qeveritar, jo politik, i krijuar me vullnet të lirë.


©All Right Reserved ©2016-2017, Pasqyrimi.com