PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Arsyet pse Elbasani duhej të ishte kryeqytet i Shqipërisë


Krahas Tiranës, Vlorës e Durrësit, qyteti i Elbasanit ka qenë një nga kandidatët kryesorë për t’u shpallur kryeqytet i vendit. Pozicioni gjeografik, në qendër të Shqipërisë, dialekti gjuhësor që bashkonte … Vazhdoni leximin

Mars 4, 2018 · Lini një koment

Kur dëbora mbulon Shëngjinin


Dimri është rikthyer edhe një herë me dëborën dhe temperaturat e ulta të cilat kanë izoluar disa qarqe. Dëbora ka zbardhur jo vetëm zonat malore por edhe zonat më të … Vazhdoni leximin

Shkurt 25, 2018 · Lini një koment

Makiavelizmi realiteti që përbën gjysmën e të vërtetës


Nga Arianit Bezhani Përgjatë të gjithë historisë të zhvillimit të shoqërisë njerëzore në shumë pak periudha është parë që drejtësia dhe barazia të jenë gjerësisht moraliteti mbi të cilat kanë … Vazhdoni leximin

Shkurt 24, 2018 · Lini një koment

Shtypi grek kritikon Metën


Mediet në Athinë kanë pasqyruar gjerësisht qëndrimin e Presidentit Ilir Meta në lidhje me negociatat me Greqinë. “Presidenti shqiptar vë pengesa në negociimin mes Greqisë dhe Shqipërisë për marrëveshjen e … Vazhdoni leximin

Shkurt 21, 2018 · Lini një koment

Dikur shqiptarët i ndaloi Neritan Ceka, sot dëgjojnë Monikën e Bashën


Nga Fatmir Ali Guda Ç’popull !Dalë nga vargonjtë nuk donte t’ja dinte për Ramiz Alinë, shkon dhe i bindet Neritan Cekës.Por edhe s’do ua ketë mbajtur derisa e dëgjuan. Dhe … Vazhdoni leximin

Shkurt 21, 2018 · Lini një koment

Seferina Serani: “Bravio popullit te kosoves qe e mbrojti flamurin Kombetar nga “perdhosja” e autoriteteve duke ua bere, “harram voten!”.


Te perdhosesh flamurin Kombetar eshte njesoj sikur te perdhosesh vetvehten ! Paresisht, nuk dua t’ja filloj me urime drejt Kosoves per kete pervjetor te 10 te saj, para se organet … Vazhdoni leximin

Shkurt 17, 2018 · Lini një koment

Seferina Serani: “Nuk shpëton dot Sali Berisha. Historia do të denojë më ashpër se agresiviteti yt, kunder shqiptareve! 


Shpresoj shume se kerkesa per ekstradimin e ish truprojes se dikurshme te Sali Berishes, z. Izet Haxhia, (qe mbahet si peng “per krim politik” ne Turqi) do te jete kerkese … Vazhdoni leximin

Shkurt 10, 2018 · Lini një koment

Eksluzive/ Kanionet e Osumit në rrezik, qeveria miratoi në heshtje projektin për dy HEC-e


Një koncesion i mbajtur i fshehtë për disa vjet kërcënon të shkatërrojë një nga atraksionet më të bukura turistike të Shqipërisë, Kanionet e Osumit. Top Channel publikon dokumentat ekskluzive që … Vazhdoni leximin

Shkurt 7, 2018 · Lini një koment

” Myslimanet dhe kristianet e Shqiperise, mos spekulloni dhe mos e teproni me, ne emer te Skenderbeut!” nga Seferina Serani


Thirrje per shqiptaret e perkatsise “kristiane”, por me pare, po ju drejtohem “myslimaneve”. Kush shan e fyen Skenderbeun, sigurisht qe nuk eshte nje « shqiptar! » Kush kerkon te « … Vazhdoni leximin

Janar 27, 2018 · Lini një koment

Engjëlli i Varshavës/ Infermierja që shpëtoi fëmijët hebrenj


Kur Gjermania pushtoi Poloninë në vitin 1939, Irena Sendler (1910-2008) ishte infermiere në departamentin e mirëqënies sociale të Varshavës që menaxhonte mensat komunitare të qytetit. Situata në vitin 1942 u … Vazhdoni leximin

Janar 20, 2018 · Lini një koment
Advertisements
//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-9659915589375155", enable_page_level_ads: true });

Rreth nesh

Pasqyrimi.com është një portal i pavarur, jo qeveritar, jo politik, i krijuar me vullnet të lirë.


©All Right Reserved ©2016-2017, Pasqyrimi.com