PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Pjesa e pestë dhe e fundit e reportazhit : Si mundet që pogradecarët t’a kërcënojnë ekonomikisht Korçën, Durrësin, Vlorën, Himarën ?


Nga Artan Fuga Nje hua e madhe bankare disadekadashe per Pogradecin dhe një vendimmarrje e ndare me lobitë e operatorëve sipërmarrës Është festa e birrës në Korçë. Derdhet gëzueshëm pija … Vazhdoni leximin

Gusht 17, 2018 · Lini një koment

ADEM DEMACI, PROFETI I KOSOVËS


Nga Gjekė Gjonlekaj / Nju Jork 27 korrik 2018nga Pafragje Lini një koment NE vjeshtën e vitit 1963 fillova mësimet nË gjimnazin e Gjakovës. Kalimi përmes të cilit ju keni … Vazhdoni leximin

Korrik 28, 2018 · Lini një koment

Video/ “BENDA nje mrekulli mes maleve Shqiptare”


Benda, një mrekulli mes maleve Shqiptare. Reportazh i sjellë me profesionalizëm nga gazetarja Eliza Gjediku. Ndër të tjera autorja sjell në dukje infrastukturën e dobët në këtë krahinë, problemet sociale, … Vazhdoni leximin

Korrik 24, 2018 · Lini një koment

Intervistë/ Aktivisti Kristjan Dukaj po ikën në Kanada?


Intervistë me Kristjan Dukaj, magjistër i marrëdhënieve ndërkombëtare dhe diplomacisë, autor i librit “Dora e parë” Kristjan sot jeni 24 vjeç, si ndjeheni ? – Po, me 18 korrik mbushi … Vazhdoni leximin

Korrik 17, 2018 · Lini një koment

Pse na urren greku?


Nga Mirela Jorgo Ne Konferencen e Ambasadoreve, Londer, me 20 dhjetor 1912, diplomatet Greke e nxjerrin hapur mllefin. “eshte e pamundur te lejohen shqiptaret barbare te jetojne te pavarur ne … Vazhdoni leximin

Korrik 13, 2018 · Lini një koment

May: Trum dhe Putin duhet të zvogëlojnë rrezikun e konfliktit NATO-Rusi


Kryeministrja britanike, Theresa May, e mirëpriti samitin midis presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe homologut të tij rus, Vladimir Putin, duke thënë se ai duhet të shfrytëzohet për … Vazhdoni leximin

Korrik 12, 2018 · Lini një koment

Gjobë 15 mijë lekë të reja kush përdor celularin në makinë


Përdorimi i celularit gjatë drejtimit të mjetit mbetet një ndër shkaqet kryesore të aksidenteve, edhe me pasoja të rënda për jetën. Për këtë arsye, Policia Rrugore kërkon pesëfishimin e gjobës, … Vazhdoni leximin

Korrik 7, 2018 · Lini një koment

Fshati Gjoricë si asnjëherë më parë


Nga Artjola Cani Gjorica e rrethuar nga dy lumenj Drini dhe Zalli, formohet nga rrjedha e këtyre dy lumenjve duke na treguar qartazi një fushë gjigante të thyer në qafën … Vazhdoni leximin

Korrik 5, 2018 · Lini një koment

Ambasada amerikane njoftim për vizat studentore


Ambasada amerikane në Tiranë është shprehur ka bësrë sot një sqarim për vizat studentore për në SHBA Në një postim në Facebook, ambasada shkruan: Çdo ditë takoj shumë studentë të … Vazhdoni leximin

Korrik 5, 2018 · Lini një koment

Kuvendi shqyrton pr/ligjin për teatrin, aktorët në protestë


Parlamenti shqyrton sot me procedurë të përshpejtuar projektligjin, që parashikon ndërtimin e një teatri të ri, në vendin ku gjendet prej 73 vjetësh Teatri Kombëtar duke e shembur ekzistuesin. Artistë, … Vazhdoni leximin

Korrik 5, 2018 · Lini një koment
//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-9659915589375155", enable_page_level_ads: true });

Rreth nesh

Pasqyrimi.com është një portal i pavarur, jo qeveritar, jo politik, i krijuar me vullnet të lirë.


©All Right Reserved ©2016-2017, Pasqyrimi.com