PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Seferina Serani: “Bravio popullit te kosoves qe e mbrojti flamurin Kombetar nga “perdhosja” e autoriteteve duke ua bere, “harram voten!”.


Te perdhosesh flamurin Kombetar eshte njesoj sikur te perdhosesh vetvehten ! Paresisht, nuk dua t’ja filloj me urime drejt Kosoves per kete pervjetor te 10 te saj, para se organet … Vazhdoni leximin

Shkurt 17, 2018 · Lini një koment

Seferina Serani: “Nuk shpëton dot Sali Berisha. Historia do të denojë më ashpër se agresiviteti yt, kunder shqiptareve! 


Shpresoj shume se kerkesa per ekstradimin e ish truprojes se dikurshme te Sali Berishes, z. Izet Haxhia, (qe mbahet si peng “per krim politik” ne Turqi) do te jete kerkese … Vazhdoni leximin

Shkurt 10, 2018 · Lini një koment

Eksluzive/ Kanionet e Osumit në rrezik, qeveria miratoi në heshtje projektin për dy HEC-e


Një koncesion i mbajtur i fshehtë për disa vjet kërcënon të shkatërrojë një nga atraksionet më të bukura turistike të Shqipërisë, Kanionet e Osumit. Top Channel publikon dokumentat ekskluzive që … Vazhdoni leximin

Shkurt 7, 2018 · Lini një koment

” Myslimanet dhe kristianet e Shqiperise, mos spekulloni dhe mos e teproni me, ne emer te Skenderbeut!” nga Seferina Serani


Thirrje per shqiptaret e perkatsise “kristiane”, por me pare, po ju drejtohem “myslimaneve”. Kush shan e fyen Skenderbeun, sigurisht qe nuk eshte nje « shqiptar! » Kush kerkon te « … Vazhdoni leximin

Janar 27, 2018 · Lini një koment

Engjëlli i Varshavës/ Infermierja që shpëtoi fëmijët hebrenj


Kur Gjermania pushtoi Poloninë në vitin 1939, Irena Sendler (1910-2008) ishte infermiere në departamentin e mirëqënies sociale të Varshavës që menaxhonte mensat komunitare të qytetit. Situata në vitin 1942 u … Vazhdoni leximin

Janar 20, 2018 · Lini një koment

Politikanët shqiptarë duan t’ia mbathin nga Shqipëria


Nga Spartak Ngjela “Hyni nga porta e ngushtë; se porta e gjerë dhe e hapur ju çon në shkatërim”. Kështu ka thënë Jezusi si porosi mbi 2000 vjet përpara. Këta … Vazhdoni leximin

Janar 20, 2018 · Lini një koment

Skënderbeu, i madh siç i ka hije


Nga Fahri Xharra Biznesmeni me origjinë nga Shkodra ndërton monumentin madhështor të Skënderbeut Një Skënderbe me përmasa që kurrë nuk e kanë parë më parë.Monumenti po realizohet në Labinot Fushë 6 … Vazhdoni leximin

Janar 14, 2018 · Lini një koment

Horoskopi 14 Janar 2018


Dashi T’ia nisësh me këmbë të mbarë është thelbësore. Por, ju e keni mendjen gjetiu dhe nuk dini mirë se çfarë të vendosni. Të merrni një vendim për diçka, ju … Vazhdoni leximin

Janar 14, 2018 · Lini një koment

Çfarë ka ndodhur me 14 Janar ?


1539 – Spanja anekson Kubën. Ishulli i Kubës ishte i banuar nga fise të shumta autoktone para zbulimit nga eksploruesi italian Kristofor Kolombi, në vitin 1492. Pas mbërritjes së Kolombit, … Vazhdoni leximin

Janar 14, 2018 · Lini një koment

12 shoqata të paregjistruara në gjykatë


Gara sa vjen dhe bëhet më e fortë për kreun e FSHF-së, ku tashmë dy kandidatë janë shpallur zyrtarisht, Armand Duka dhe Bashkim Fino. Ndërkohë që janë zbuluar fakte të … Vazhdoni leximin

Janar 13, 2018 · Lini një koment
Advertisements
//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-9659915589375155", enable_page_level_ads: true });

Rreth nesh

Pasqyrimi.com është një portal i pavarur, jo qeveritar, jo politik, i krijuar me vullnet të lirë.


©All Right Reserved ©2016-2017, Pasqyrimi.com