PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

​ISH-MINISTRI I BRENDSHËM SAIMIR TAHIRI NË DREJTIM TË GJERMANISË


        Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri u largua nga Shqipëria. Sipas disa burimeve bëhet me dije se destinacioni kryesor ishte Gjermania. Shkaku i këtij udhëtimi të papritur bëhet … Vazhdoni leximin

Nëntor 21, 2017 · Lini një koment

​RAPORTI I INSTAT, RRITET ME 7.1%  TURIZMI NË SHQIPËRI


Nga Anxhela Mema     Numri i turistëve që vizituan Shqipërinë në 10-mujorin e parë u rrit me 7.1%. Sipas raportit të INSTAT, thuhet se vijon rritja nga vizitorët e huaj … Vazhdoni leximin

Nëntor 21, 2017 · Lini një koment

Rama: Në Janar nis vetingu!


Nga konferenca “Shkenca ligjore dhe sfidat bashkëkohore të sigurisë”, kryeministri Edi Rama paralajmëroi se në muajin janar Policia e Shtetit do t’i nënshtrohet procesit i vetting-ut. Mes të tjerash ai … Vazhdoni leximin

Nëntor 15, 2017 · Lini një koment

Operacioni antidrogë në Velipojë, në pranga oficeri i policisë


 Nga Eliza Gjediku*     Policia e Shkodrës në bashkëpunim me Forcat Operacionale të Tiranës ka finalizuar këtë të shtunë operacionin antidrogë të koduar “Viliuni Beach” në Velipojë.    Sipas burimeve … Vazhdoni leximin

Nëntor 14, 2017 · Lini një koment

​BASHKIA E TIRANËS DYFISHON TË ARDHURAT PËR 6-MUJORIN E PARË


 Nga Anxhela Mema**    Të ardhurat e Bashkisë së Tiranës për 6-mujorin e parë nga taksat, tarifat dhe pagesat kanë shënuar një rritje me 40% krahasim me vitin e kaluar. … Vazhdoni leximin

Nëntor 14, 2017 · Lini një koment

Konica.al: Nga Kreta vijnë lajme të mira. Shqipëria rifiton detin, dritë jeshile për çështjen çame!


Shqipëria me Greqinë me gjasë janë pranë një Marrëveshje të madhe historike për përkufizimin e shelfit kontinental që do të rishikonte cilësisht marrëveshjen e vjetër, ashtu si dhe për një … Vazhdoni leximin

Nëntor 11, 2017 · Lini një koment

Raporti i Bankës së Shqipërisë për kreditë me probleme, bie në kundërshtim me raportet e mëparshme


   Statistikat e publikuara nga Banka e Shqipërisë tregojnë se, sistemi bankar ka rritur ndjeshëm fitimin në 9-mujorin e parë të këtij viti.  Nga muaj janar deri në shtator të … Vazhdoni leximin

Nëntor 8, 2017 · Lini një koment

Nikolla premton tekste mësimore falas, prioritet 18 kategori  në nevojë sociale


SOCIALE Nikolla premton tekste mësimore falas, prioritet 18 kategori  në nevojë sociale Nxënësit e shkollave 9-vjeçare në arsimin e detyrueshëm do të përfitojnë libra falas për vitin e ardhshëm shkollor. … Vazhdoni leximin

Nëntor 8, 2017 · Lini një koment

​AGJENCITË AMERIKANE NË NDIHMË TË QEVERISË RAMA


Gjatë kësaj jave në Tiranë pritet të zbresë “FBI”, dy agjenci amerikane, njëra shtetërore e tjetra private. Kryeministri Rama ka kontaktuar mediat për përballjen e këtyre dy të fundit.   … Vazhdoni leximin

Nëntor 7, 2017 · Lini një koment

​KONVENTA MIRATOI REZOLUTËN KUNDËR KRIMINALIZIMIT


Përgatiti: Anxhela Mema Lëvizja Socialiste për Integrim mblodhi Konventën Kombëtare ditën e djeshme dhe  diskutoj mbi situatën aktuale në të cilën ndodhet vendi. Konventa Kombëtare miratoi një rezolutë ku mandaton … Vazhdoni leximin

Nëntor 7, 2017 · Lini një koment