PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Në 2018 vijnë tre iphone të rinj?


Kompania Apple vitin e ardhshëm do të prezantojë tre iPhone të ri. Apple do të prezantojë dy telefona iPhone me ekran OLED dhe një me ekran LCD.iPhone X, i cili … Vazhdoni leximin

Dhjetor 17, 2017 · Lini një koment

Samsung konkuron teslan për bateritë e makinave


Në Automesse IAA, Samsung ka zbuluar bateritë e veta të makinave, të cilat duhet t’i japin makinave elektrike rreth 700 kilometra. 430 kilometra ose 692 kilometra larg mund të jetë … Vazhdoni leximin

Shtator 22, 2017 · Lini një koment

SpaceX do të dërgojë dy turistë në Hënë në 2018


Elon Musk i SpaceX ka zbuluar se kompania private e udhetimeve hapesinore ka ne plan te coje dy turistet e pare ne nje udhetim jashte planetar qe do i coje … Vazhdoni leximin

Shkurt 28, 2017 · Lini një koment

Shkencëtari: Në mars janë gjetur zogj dhe brejtës


Stephen Hannard, nga Grupi për hulumtime të jashtëtokësorëve në Britani thotë: “Kam pranuar dy fotografi në ueb-faqen time, të cilat më kanë ardhur nga një burim i panjohur, të cilat … Vazhdoni leximin

Shkurt 22, 2017 · Lini një koment

Në fund të marsit del Samsung Galaxy S8


Me afrimin e MWC 2017, (Mobile World Congress) janë duke u shtuar spekulimet e ndryshme dhe njëra prej tyre që merr më shumë vëmendje është mbi telefonin e ri të … Vazhdoni leximin

Janar 17, 2017 · Lini një koment

Nga 1 janari WhatsApp nuk punon në këta celularë


Ndryshimet në teknologji do të bëjnë që aplikacioni të mos funksionojë më në disa celularë, që do të thotë se përdoruesit do të jenë të detyruar që të blejnë celularë … Vazhdoni leximin

Janar 2, 2017 · Lini një koment

Ford prezanton makinat ‘inteligjente’


Në pamje të parë duket një model Ford Fusion por është më shumë se kaq. Është përpjekja më e fundit e Ford në teknologjinë e makinave të automatizuara e cila … Vazhdoni leximin

Dhjetor 29, 2016 · Lini një koment

Sfidat e shkencës për 2017-tën


Revista shkencore “Nature” zbulon për të gjithë lexuesit 3 evenimentet shkencore më të pritura për Vitin e Ri 2017-të, ndryshime të cilat pritet të ndodhin nën sfondin e një politike … Vazhdoni leximin

Dhjetor 29, 2016 · Lini një koment

Super/ Byzylyku që ju vë ekranin e telefonit në lëkurë


Kjo është teknologjia më e fundit në treg, një pajisje e re “smart” e jashtëzakonshme. Ajo projekton ekranin e telefonit tuaj në krahun tuaj, në çdo moment. Bëhet fjalë për … Vazhdoni leximin

Dhjetor 6, 2016 · Lini një koment

A e dini pse janë dy vija prapa iPhone?


Me dizajne të reja që dalin çdo vit, mund të jetë e vështirë ta kuptosh iPhone-in. Sapo t’i kuptosh veçoritë e reja në celularin aktual, ato dalin në një celular … Vazhdoni leximin

Nëntor 12, 2016 · Lini një koment
//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-9659915589375155", enable_page_level_ads: true });

Rreth nesh

Pasqyrimi.com është një portal i pavarur, jo qeveritar, jo politik, i krijuar me vullnet të lirë.


©All Right Reserved ©2016-2017, Pasqyrimi.com