PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Gara Fino-Duka, një histori e zakonshme shqiptare


Nga Dritan Hila Kjo që po ndodh nuk është një histori me të mirë dhe të këqinj por me hiç dhe akoma më hiç. Historia është ajo e një aktiviteti … Vazhdoni leximin

Janar 12, 2018 · Lini një koment

Kristiano Ronaldo fiton për herë 5 “Topin e Artë”


Nuk ka dyshime Cristiano Ronaldo fiton “Topin e Artë” edhe për këtë vit dhe nesër në Paris do të bëjë të tijin numrin 5 të këtij trofeu, duke barazuar Lionel … Vazhdoni leximin

Dhjetor 6, 2017 · Lini një koment

Italianët nuk zhgënjejnë, Bayern “hakmerret ndaj PSG-së, kalon dhe Bazeli


4 grupe kanë luajtur dje takimet e fundit të kësaj faze të Champions Leagues, duke përcaktuar edhe 8 skuadrat e kualifikuara, por edhe 4 të tjerat që do t’i bashkohen … Vazhdoni leximin

Dhjetor 6, 2017 · Lini një koment

Shpërthen Godelli/ Unë frikësoj botën, ju kush jeni ?


Pasi Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës i refuzoi përfundimisht vizën, ka reaguar peshëngritësi shqiptar Daniel Godelli. Ai kishte aplikuar për të marrë pjesë në kampionatin botëror të peshëngritjes, … Vazhdoni leximin

Nëntor 13, 2017 · Lini një koment

Video/ Kroacia shkatarron Greqinë në play off


Kroacia ka shkatërruar Greqinë në stadiumin “Maksimir” të Zagrebit duke e mposhtur me rezultatin 4:1 dhe vënë një këmbë në Botërorin “Rusi 2018”. Luka Modric (13’), Nikola Kalinic (19’), Ivan … Vazhdoni leximin

Nëntor 10, 2017 · Lini një koment

Lorik Cana: Prej 8 vitesh vuaja nga zemra


Lorik Cana ka më shumë se një vit që i ka mbyllur llogaritë me fushën e lojës, atje ku ai është një idhull për çdo shqiptarë, një shembull për çdo … Vazhdoni leximin

Nëntor 6, 2017 · Lini një koment

Ende ka shprese për Schumacher/ Do ti nënshtrohet një operacioni të ri


Michael Schumacher ka katër vite që jeton në gjendje kome. Shtatë herë kampioni i Formula 1, në vitin 2013 ishte aksidentuar në Alpet e Francës duke skijuar, dhe që nga … Vazhdoni leximin

Shtator 22, 2017 · Lini një koment

Rrëfimi tronditës i lojtarit të Sopotit: Luaj pa ngrënë, kam 4 muaj pa marre rrogën


Katër muaj pa u paguar, i ushqyer keq dhe vuajtje deri në kufijtë e mbijetesës. Nuk bëhet fjalë për ndonjë azilant lufte në kampet e Europës apo për të pastrehë … Vazhdoni leximin

Janar 15, 2017 · Lini një koment

Njihuni me portierin më të mirë në botë për vitin 2016


Ai është njeriu që ka fituar çmimin e portierit më të mirë në Botë, për herë të katërt radhazi. Edhe këtë vit portieri i Bayernit, Manuel Nojer  eshte shpallur portieri me … Vazhdoni leximin

Dhjetor 26, 2016 · Lini një koment

El Clasico, si do të luajë Barça e Reali


Barcelona dhe Real Madrid do të përballen, sot në ora 16:15 në Camp Nou, në kuadër të kampionatit. E përditshmja sportive katalane, Sport, ka publikuar formacionet e mundshme të të dy … Vazhdoni leximin

Dhjetor 3, 2016 · Lini një koment
Advertisements
//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-9659915589375155", enable_page_level_ads: true });

Rreth nesh

Pasqyrimi.com është një portal i pavarur, jo qeveritar, jo politik, i krijuar me vullnet të lirë.


©All Right Reserved ©2016-2017, Pasqyrimi.com