PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Varfëri ekstreme/  Fëmija feston ditëlindjen pas 8 vitesh


Programi “Dua të të bëj të lumtur”, këtë herë kishte shkuar në Tropojë, në familjen e Zenunit dhe Bukuries. Ata ishin martuar në vitin 1996 dhe tashmë ishin prindër të … Vazhdoni leximin

Prill 22, 2018 · Lini një koment

Syri i Kaltër, legjenda e gjarpërit të madh që krijoi mrekullinë e natyrës


Nga thellësia e tunelit, përmes të cilit uji del në sipërfaqe, burimi merr ngjyrën blu, që i ngjan bebes së syrit. Po sa fillon rrjedhën, ngjyra fillon e çelet drejt … Vazhdoni leximin

Janar 3, 2018 · Lini një koment

Histori/ Çfarë ka ndodhur me 30 dhjetor ?


1622 – Në kolonitë britanike në Amerikë, Robert Gorges emërohet i pari guvernator i përgjithshëm i Anglisë së re (Nju England). Robert Gorges kishte qenë kapiten në marinën angleze. Pasi shërbeu … Vazhdoni leximin

Dhjetor 30, 2017 · Lini një koment

Seferina Serani: “Solidariteti, element Kombetar i nevojshem per shpetimin e shqiptareve”


Mbaroi!  Zoti e ndjefte djalin fatkeq! Florenc Beqiraj mbyll syte, ne moshen e endrrave me te bukura dhe ishte vetem 23 vjeç.  E vrane ne France, por, kush? E vrane … Vazhdoni leximin

Dhjetor 23, 2017 · Lini një koment

Psikologji/ Rëndësia e përshtypjes së parë


T’i kuptosh menjëherë personat që takon, është një cilësi e rëndësishme, por që nuk duhet shndërruar në një kurth, sepse në disa raste, intuita mund t’ju gënjejë… Disa thonë se … Vazhdoni leximin

Dhjetor 5, 2017 · Lini një koment

A është mëkat të lindësh i varfër?


Nga Anxhela Mema    Absurditeti i jetës fillon pikërisht këtu; dikush qan për bukën e gojës dhe dikush për telefonin më të shtrenjtë. Gjithmonë më vijnë në mendje Ata.  Si … Vazhdoni leximin

Dhjetor 4, 2017 · Lini një koment

NJËQIND LEKË MË NGROH SHPIRTIN


Përgatiti: Ina Jaupi  Mëngjesi agon për çdo ditë. Dielli lind pasi nata e errët është larguar plotësisht. Ato rreze, për disa janë ngrohëse të shpirtit. Harmonia e jetës. E për … Vazhdoni leximin

Nëntor 30, 2017 · Lini një koment

Dekreti i vdekjes për grupin e parë të inxhinierëve të Maliqit në 1946


Nga Bardha NERGJONI Sot, 71 vjet nga ekzekutimi i inxhinierëve. Ja çfarë shkruan ish Drejtori i Arshivave të Shtetit, Kastriot Dervishi, lidhur me një nga ngjarjet më të zeza të … Vazhdoni leximin

Nëntor 19, 2017 · Lini një koment

Më raftë pika!


Nga Ilir Levonja Sapo mësoi që isha shqiptar, Xheni më thirri e më tha se dinte shqip. Nuk kish më shumë se dy orë që u njohëm. Do punonim bashkë. … Vazhdoni leximin

Nëntor 17, 2017 · Lini një koment

Bulqizë/ Rrëfimi tronditës i gruas shtatzënë që mbledh krom çdo ditë


Një grua 8-muajshe shtatzënë, e detyruar nga kushtet ekonomike, çdo ditë mbledh krom, të cilin më pas e transporton me kova. Ndonëse fitimi është thuajse minimal, ajo është e detyruar … Vazhdoni leximin

Nëntor 16, 2017 · Lini një koment
Advertisements
//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-9659915589375155", enable_page_level_ads: true });

Rreth nesh

Pasqyrimi.com është një portal i pavarur, jo qeveritar, jo politik, i krijuar me vullnet të lirë.


©All Right Reserved ©2016-2017, Pasqyrimi.com