PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Pjesa e pestë dhe e fundit e reportazhit : Si mundet që pogradecarët t’a kërcënojnë ekonomikisht Korçën, Durrësin, Vlorën, Himarën ?


Nga Artan Fuga Nje hua e madhe bankare disadekadashe per Pogradecin dhe një vendimmarrje e ndare me lobitë e operatorëve sipërmarrës Është festa e birrës në Korçë. Derdhet gëzueshëm pija … Vazhdoni leximin

Gusht 17, 2018 · Lini një koment

Fshati Gjoricë si asnjëherë më parë


Nga Artjola Cani Gjorica e rrethuar nga dy lumenj Drini dhe Zalli, formohet nga rrjedha e këtyre dy lumenjve duke na treguar qartazi një fushë gjigante të thyer në qafën … Vazhdoni leximin

Korrik 5, 2018 · Lini një koment

Berati, ky qytet i lashtë, muze dhe historik


Kujtdo qe i eshte dhene mundesia te vizitoje Beratin ka mbetur i mahnitur. Jo vetem nga bukuria e tij e ralle, por edhe nga bujaria dhe mikpritja beratase. Berati si … Vazhdoni leximin

Qershor 9, 2018 · Lini një koment

Legjenda e Bjeshkëve të Namuna, ja përse quhen kështu


Në valën e dëbimeve, kur refugjatët iknin maleve apo fshiheshin shpellave që të mos i rrihte era, shqota e shiu, më kujtohej legjenda për emrin e Bjeshkëve të Namuna. Legjenda … Vazhdoni leximin

Nëntor 16, 2017 · Lini një koment

Misteret e Kishës së Shën Andout


​*Nga Olsjan TOPALLI*   Kisha e Laçit  ose siç njihet ndryshe edhe ndërkombtarisht  Kisha e Shën Andout është cilësuar ndër ato kulte fetare ”çudibërës” por e stërmbushur  me mistere të … Vazhdoni leximin

Nëntor 7, 2017 · Lini një koment

Njihuni me misterin e arit në fshatrat e Librazhdit


Të udhëtosh në malet e Librazhdit është një mister më vete, që në momentin të motivon për të vazhduar edhe të zbulosh misteret e maleve të saj.   World Vision na … Vazhdoni leximin

Nëntor 2, 2017 · Lini një koment

Njihuni me qytetin ku mbizotëron skamja


Te jesh i varfër duke shkelur çdo ditë mbi ar. U nisëm për një udhëtim drejt qytetit juglindor të Përrenjas apo të njohur ndryshe si “qyteti i thesarit”. Qytet që … Vazhdoni leximin

Tetor 31, 2017 · Lini një koment

Nga Mentor KIKIA: Elbasani djepi i dijes, por edhe turizmit të pashfrytëzuar


Lidhja me Tiranën përmes rrugës së re ka krijuar një mundësi më të madhe zhvillimi për qytetin e Elbasanit. Lehtësia e komunikimit me kryeqytetin, ka bërë që të rritet numri … Vazhdoni leximin

Tetor 24, 2017 · Lini një koment

Mihajasi, fshati i harruar pas malesh


Nga Olsjan Topalli* Të ngjitësh kodrat e Krrabës është heroizëm i vërtetë, e pas çdo kthese që kalojmë është një betejë e  fituar kur shikon që ndër këmbë shtrihet me barkun plot … Vazhdoni leximin

Tetor 10, 2017 · Lini një koment

Golloborda, vendi që ndërtoi Shqipërinë por jo veten e saj


Nuk ka qytet, vepër madhore industriale, hidrocentral, fabrikë, uzinë, oxhak a furrnaltë e ndërtuar në periudhën socializmit në Shqipëri, ku të mos jetë dora dhe mendja gollobordasve famëmëdhenj në fushën … Vazhdoni leximin

Gusht 21, 2017 · Lini një koment
//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-9659915589375155", enable_page_level_ads: true });

Rreth nesh

Pasqyrimi.com është një portal i pavarur, jo qeveritar, jo politik, i krijuar me vullnet të lirë.


©All Right Reserved ©2016-2017, Pasqyrimi.com