PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Seferina Serani: Presidenti turk Erdogan, eshte padron i Ramush Haradinajt?


Nga Seferina Serani – Paris Nje lajm u perhap sot me shpejtesine e eres, por ne vend qe te ulte tensionet kunder Ramush Haradinajt, po le pikpyetje serjoze, per indipendencen … Vazhdoni leximin

Prill 1, 2018 · Lini një koment

Makiavelizmi realiteti që përbën gjysmën e të vërtetës


Nga Arianit Bezhani Përgjatë të gjithë historisë të zhvillimit të shoqërisë njerëzore në shumë pak periudha është parë që drejtësia dhe barazia të jenë gjerësisht moraliteti mbi të cilat kanë … Vazhdoni leximin

Shkurt 24, 2018 · Lini një koment

Dikur shqiptarët i ndaloi Neritan Ceka, sot dëgjojnë Monikën e Bashën


Nga Fatmir Ali Guda Ç’popull !Dalë nga vargonjtë nuk donte t’ja dinte për Ramiz Alinë, shkon dhe i bindet Neritan Cekës.Por edhe s’do ua ketë mbajtur derisa e dëgjuan. Dhe … Vazhdoni leximin

Shkurt 21, 2018 · Lini një koment

Seferina Serani: “Bravio popullit te kosoves qe e mbrojti flamurin Kombetar nga “perdhosja” e autoriteteve duke ua bere, “harram voten!”.


Te perdhosesh flamurin Kombetar eshte njesoj sikur te perdhosesh vetvehten ! Paresisht, nuk dua t’ja filloj me urime drejt Kosoves per kete pervjetor te 10 te saj, para se organet … Vazhdoni leximin

Shkurt 17, 2018 · Lini një koment

Seferina Serani: “Nuk shpëton dot Sali Berisha. Historia do të denojë më ashpër se agresiviteti yt, kunder shqiptareve! 


Shpresoj shume se kerkesa per ekstradimin e ish truprojes se dikurshme te Sali Berishes, z. Izet Haxhia, (qe mbahet si peng “per krim politik” ne Turqi) do te jete kerkese … Vazhdoni leximin

Shkurt 10, 2018 · Lini një koment

” Myslimanet dhe kristianet e Shqiperise, mos spekulloni dhe mos e teproni me, ne emer te Skenderbeut!” nga Seferina Serani


Thirrje per shqiptaret e perkatsise “kristiane”, por me pare, po ju drejtohem “myslimaneve”. Kush shan e fyen Skenderbeun, sigurisht qe nuk eshte nje « shqiptar! » Kush kerkon te « … Vazhdoni leximin

Janar 27, 2018 · Lini një koment

Politikanët shqiptarë duan t’ia mbathin nga Shqipëria


Nga Spartak Ngjela “Hyni nga porta e ngushtë; se porta e gjerë dhe e hapur ju çon në shkatërim”. Kështu ka thënë Jezusi si porosi mbi 2000 vjet përpara. Këta … Vazhdoni leximin

Janar 20, 2018 · Lini një koment

Gara Fino-Duka, një histori e zakonshme shqiptare


Nga Dritan Hila Kjo që po ndodh nuk është një histori me të mirë dhe të këqinj por me hiç dhe akoma më hiç. Historia është ajo e një aktiviteti … Vazhdoni leximin

Janar 12, 2018 · Lini një koment

Seferina Serani : “Dy Ambasadore te nje Shteti”


Shqiperia ne zi, per humbjan “tragjike” te djaloshit te ri 23 vjeçar, nga Shkodra, Florenc Beqiraj. Djalin e vrane! E vrane pas torturash te shumta te tipit “Ilias Karelis” ne … Vazhdoni leximin

Dhjetor 26, 2017 · Lini një koment

Ku është shteti jonë?


​ Nga Anxhela Mema Çdo ditë po humbasim jetë njerzish, çdo ditë po perballemi me padrejtësi. Po ne çfarë po bëjmë??Asgjë, heshtim dhe qajmë kufomën e radhës. Rasti makabër ishte … Vazhdoni leximin

Dhjetor 25, 2017 · Lini një koment
Advertisements
//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-9659915589375155", enable_page_level_ads: true });

Rreth nesh

Pasqyrimi.com është një portal i pavarur, jo qeveritar, jo politik, i krijuar me vullnet të lirë.


©All Right Reserved ©2016-2017, Pasqyrimi.com