PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

A ka më motive për të mos ikur?


Nga Anxhela Mema Dua të iki larg,,, Ndoshta duket diçka absurde por këto fjalë ndeshet çdo ditë e më shumë në vendin tonë. Realiteti i përjetuar kohët e fundit ka … Vazhdoni leximin

Dhjetor 15, 2017 · Lini një koment

Shqipëria tjetër, ku ndodhen të rinjtë?!


Nga Eliza Gjediku   Ndërkohë që Shqipëria po ben hapa përparimi drejt Evropës, të rinjtë shqiptare kanë arritur tashmë në shumë vende të saj. Të përballesh me mundësitë që të … Vazhdoni leximin

Dhjetor 14, 2017 · Lini një koment

Jetë të humbura!


Nga Dajana Basha      Je dhuratë hyjënore, ti krijesë që sapo ke nisur të formohesh. Brenda në barkun e nënës, tashmë po frymon një shpirt tjetër, një zemër ka … Vazhdoni leximin

Dhjetor 5, 2017 · Lini një koment

Të ekzistosh vetëm më 3 dhjetor


Nga Eliza Gjediku    Një frymë magjike, një dhuratë e çmuar është ajo krijesë e pafajshme ,që qëndron e strukur në barkun e nënës.  E qara e këtij engjëlli të … Vazhdoni leximin

Dhjetor 4, 2017 · Lini një koment

A është mëkat të lindësh i varfër?


Nga Anxhela Mema    Absurditeti i jetës fillon pikërisht këtu; dikush qan për bukën e gojës dhe dikush për telefonin më të shtrenjtë. Gjithmonë më vijnë në mendje Ata.  Si … Vazhdoni leximin

Dhjetor 4, 2017 · Lini një koment
//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-9659915589375155", enable_page_level_ads: true });

Rreth nesh

Pasqyrimi.com është një portal i pavarur, jo qeveritar, jo politik, i krijuar me vullnet të lirë.


©All Right Reserved ©2016-2017, Pasqyrimi.com