PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Horoskopi 14 Janar 2018


Dashi T’ia nisësh me këmbë të mbarë është thelbësore. Por, ju e keni mendjen gjetiu dhe nuk dini mirë se çfarë të vendosni. Të merrni një vendim për diçka, ju … Vazhdoni leximin

Janar 14, 2018 · Lini një koment

Rikthehet i ftohti, ja moti në fundjavë


Ditët e fundit vendi ynë është karakterizuar nga një mot me temperatura mesatare, por të larta për stinën e dimrit. Por, duket se kjo fundjavë do të risjellë të ftohtin, … Vazhdoni leximin

Janar 12, 2018 · Lini një koment

Pasqyrimi.com ju uron Vitin e Ri!


Lexues, ndjekës dhe dashamirës të Pasqyrimi.com, kudo ndodheni nëpër botë. 2017 ishte një vit i gjatë e plot ndodhi të ndryshme. Ndoshta për disa ka qenë një vit i begatë, … Vazhdoni leximin

Dhjetor 31, 2017 · Lini një koment

Horoskopi 29 dhjetor 2017


Dashi- 21.03-20.04 Nëse silleni si egoistë do t’i dëmtoni lidhjet e afërta me njerëz. Nëse keni fuqinë të merrni vendime të rëndësishme, mendoni se si mund të ndikojë kjo në … Vazhdoni leximin

Dhjetor 29, 2017 · Lini një koment

Parashikimi i motit për ditën e nesërme


Vendi ynë është përfshirë nga temperaturat e ulëta, ku zonat në veri të vendit janë zbardhur nga dëbora. Sipas Meteoalb, ditën e nesërme do të dominohet nga kthjellime të shpeshta … Vazhdoni leximin

Dhjetor 11, 2017 · Lini një koment

Çfarë thonë njerëzit para se të vdesin, zbulojeni


Një grup infermieresh që kujdesen për pacientët me sëmundje të rënda në Spitalin Universitar “Royal Stoke” në Staffordshire, kanë rrëfyer disa nga fjalët e fundit prekëse të pacientëve para se … Vazhdoni leximin

Dhjetor 10, 2017 · Lini një koment

Egjipt/ Zbulohen varreza 3500 vjeçare


Dy varreza të vogla antike janë zbuluar në jug të qytetit Luxor, Egjipt. Mendohet se ato datojnë prej para 3,500 vitesh. Varrezat janë gjetur një pjesën perëndimore të lumit Nil, derisa … Vazhdoni leximin

Dhjetor 9, 2017 · Lini një koment

Përse ne e quajnë Babagjyshi Vitit të Ri, ja e vërteta


Miti i Babagjyshit rrjedh nga legjenda e Shën Nikollës, i cili jetoi në shekullin e katërt, ditë e cila festohet tradicionalisht më 6 dhjetor. Në Mesjetë kjo ditë festohej duke … Vazhdoni leximin

Dhjetor 6, 2017 · Lini një koment

25 thënie filozofësh që do donit ti lexonit me siguri


Dhimbja e tepruar për të vdekurit është çmenduri, sepse ajo është një lëndim për të gjallët, dhe të vdekurit nuk e dinë. – Ksenofoni Asnjë qenie njerëzore nuk do të dijë … Vazhdoni leximin

Dhjetor 6, 2017 · Lini një koment

Horoskopi 6 Dhjetor 2017


DASHI Sot jeni optimist dhe aktiv për të bërë gjërat që doni. Ju do të përqëndroheni në talentin që keni në profesionin tuaj. Në mbrëmje qëndroni me partnerin për t’u … Vazhdoni leximin

Dhjetor 6, 2017 · Lini një koment
Advertisements
//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-9659915589375155", enable_page_level_ads: true });

Rreth nesh

Pasqyrimi.com është një portal i pavarur, jo qeveritar, jo politik, i krijuar me vullnet të lirë.


©All Right Reserved ©2016-2017, Pasqyrimi.com