PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Horoskopi 23 Shator 2017


Dashi Duhet të merrni në kontroll frenat e jetës suaj sentimentale sot sepse keni kohë që e keni lënë pas dore. Mos mendoni se vetëm një telefonate apo një “Te … Vazhdoni leximin

Shtator 23, 2017 · Lini një koment

Aspirina ul rrezikun e sulmit në zemër te meshkujt për më shumë se 30%


Aspirina mund të shpëtojë jetën tuaj, pasi ajo bën mrekulli kundër sëmundjeve të zemrës. Ajo mund të ndihmojë në parandalimin e mpiksjes së gjakut. Është një jetë shpëtues për këdo që rrezikon … Vazhdoni leximin

Shtator 22, 2017 · Lini një koment

Hani një vezë të zier dhe pak uthull çdo mëngjes, ky kombinim do të vrasë armikun më të madh në trupin tuaj!


Keni ngrënë ndonjëherë vezë të ziera, përzier me uthull? Me siguri që jo, por kur ta zbuloni se çfarë bën besoj se do ta provoni. Besojeni ose jo, nëse konsumoni … Vazhdoni leximin

Shtator 22, 2017 · Lini një koment

Horoskopi/ 22 Shtator 2017


Dashi  Sot do zbuloni disa gjëra të reja për partnerin/en tuaj të cilat deri më sot as që i keni ditur. Marrëdhënia në çift do jetë më e ngrohtë se … Vazhdoni leximin

Shtator 22, 2017 · Lini një koment

Fëmija autik flet për herë të parë duke dëgjuar Turjan Hyskajn


Moderatori i njohur i emisionit “Oktapod” në Vizion Plus, Turjan Hyska parmes një postimi në instagram ka rrëfyer një histori mjaft prekëse dhe të bukur. Turi shkruan se një djalë … Vazhdoni leximin

Shtator 21, 2017 · Lini një koment

Përse kanaçet Coca-Cola janë me ngjyrë të kuqe ?


Nëse keni pyetur ndonjëherë veten pse kanaçet e Coca-Cola janë të kuqe, kurioziteti juaj mer fund këtu. Ngjyra e kuqe nuk ka të bëjë aspak me veshjen e babagjyshit dhe … Vazhdoni leximin

Shtator 21, 2017 · Lini një koment

Salepi, pija e shëndetshme nga Orkideja


Salepi është një pije me reputacion të lartë në Shqipëri. Pija e mrekullueshme ka një shije të rrallë, por edhe vlera shëndetësore të mëdha.  Ai përgatitet nga zhardhokët e orkideve … Vazhdoni leximin

Shtator 9, 2017 · Lini një koment

Cili është sekreti i njerëzve të pasur ?


Steve Siebold është autori i librit “Si mendojnë njerëzit e pasur”. Ai ka intervistuar më shumë se 1200 njerëz të pasur në mbarë globin gjatë këtyre 3 dekadave dhe është … Vazhdoni leximin

Shtator 2, 2017 · Lini një koment

Fakte mbi alienët, ja çfarë duhet të dini


Jetojmë në atë që quhet planeti Tokë. Por që nga lashtësia e deri më sot asnjëherë njeriu nuk e ka ndërprerë kureshtjen për të ditur se çfarë ka jashtë planetit … Vazhdoni leximin

Shtator 1, 2017 · Lini një koment

A është misri i dëmshëm për organizmin tonë ?


Debati i tanishëm i medias në lidhje me përfitimet ose dëmtimet e fruktozës së misrit në dietën tonë mungon qartë. Kur ajo përdoret përtej masës është një shkak i madh … Vazhdoni leximin

Gusht 31, 2017 · Lini një koment