PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Denoncimi/ Shfrytëzimi i punëtorëve në biznesin fason, paguhen 500 lekë dita


Fiks Fare tregoi këtë të mërkurë sesi shfrytëzohet krahu i lirë i punës në Shqipëri nga biznesi fason. Shumë prej këtyre bizneseve nuk  u paguajnë sigurimet punëtorëve, që është një … Vazhdoni leximin

Mars 16, 2017 · Lini një koment

DENONCIMI/ Elbasan, plehrat shqetësim për 60 familje


Pranë redaksisë së Pasqyrimi.com, ka mbërritur një denoncim nga banorët e një pallati pranë  stadiumit “Elbasan Arena” në qytetin e Elbasani. Sipas tyre, plehrat pranë kthyer në një shqetësim serioz … Vazhdoni leximin

Shkurt 26, 2017 · Lini një koment

“Fiks Fare”/ Mësuesja e klasës së dytë mallkon nxënësit: Vdekshi se më çmendët


“Fiks Fare” denoncoi këtë të enjte një skandal të ndodhur në një shkollë 9-vjeçare të Tiranës. Kamerat e “Fiksit” kanë filmuar një mësuese të ciklit të ulët, e cila me … Vazhdoni leximin

Shkurt 23, 2017 · Lini një koment

DENONCIMI/ Dukagjin, vazhdon pa kriter gjuetia e paligjshme


Ndonëse gjuetia e paligjshme është e ndalur me ligj dhe është e dënueshme që prej ditës kur Kuvendi i Shqipërisë vendosi Moratoriumin e gjuetisë së gjësë së. Ky moratorium u … Vazhdoni leximin

Janar 16, 2017 · Lini një koment

Denoncimi/ Policat kërkojnë rryshfet


Ish-kryeministri i vendit, Sali Berisha, ka postuar në rrjetet sociale denoncimin e disa qytetarëve në lidhje me korrupsionin në polici. Në denoncimin e tyre, qytetarët shprehen se punonjësit e policisë … Vazhdoni leximin

Janar 14, 2017 · Lini një koment

DENONCIMI/ Fabrika ‘vrasëse’ e çimentos në Fush-Krujë


Emisioni “STOP” mbrëmjen e sotme solli pamjet dhe shqetësimet e banorëve të Fushë Krujës sa i përket ndotjes që shkakton fabrika e çimentos në këtë zonë. Ata thonë, se e … Vazhdoni leximin

Dhjetor 28, 2016 · Lini një koment

Denoncimi/ Lodrat dhe fishekzjarret rrezikojnë jetën e fëmijëve


Në vigjilje të ndërrimit të viteve të gjithë fëmijët duan t’i gëzohen marrjes së një dhurate apo krijimit të një atmosfere sa më festive. Lodrat por dhe fishekzjarret cilësohen si … Vazhdoni leximin

Dhjetor 27, 2016 · Lini një koment

Video/ Sherri për tokën, zihen kushërinjtë!


Në redaksinë e pasqyrimi.com, ditën e sotme ka mbërritur një video-denoncimi i një konflikti për tokën me pasojë konfrontime fizike. Për arsye të caktuara, autori i videos dëshiron të mbetet … Vazhdoni leximin

Dhjetor 8, 2016 · Lini një koment

Motra e drejtorit në Bashki fiton tenderin e “Tirana Parking”


Nga Besar Likmeta Kompania në pronësi të motrës së drejtorit të punëve publike në bashkinë e Tiranës, Taulant Tusha ka fituar një tender të majmë nga agjencia e parkimit ‘Tirana … Vazhdoni leximin

Nëntor 10, 2016 · Lini një koment

Histori e pazakonte/ Zbardhen mesazhet kërcënuese të Diljana Nikollit, i përfshirë prokurori


Në redaksinë online të Pasqyrimi.com ka mbërritur në “inbox” denoncimi që Petrit Carçiu bën kundrejt Diljana Nikolli dhe Ardjan Dyrmes. Këta dy persona në bashkpunim me njëri-tjetrin kanë kërcënuar Petrit … Vazhdoni leximin

Korrik 3, 2016 · Lini një koment