PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

May: Trum dhe Putin duhet të zvogëlojnë rrezikun e konfliktit NATO-Rusi


Kryeministrja britanike, Theresa May, e mirëpriti samitin midis presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe homologut të tij rus, Vladimir Putin, duke thënë se ai duhet të shfrytëzohet për … Vazhdoni leximin

Korrik 12, 2018 · Lini një koment

10 ujëvarat më të bukura të botës


Në të katër skajet e planetit ka ujëvara madhështore në të cilat natyra ofron një spektakël fantastik. Ujëvarat janë një nga shfaqjet më mbresëlënëse dhe madhështore të natyrës. Uji ofron … Vazhdoni leximin

Qershor 29, 2018 · Lini një koment

Ministri i Jashtëm gjerman: Vendimi i BE për negociatat, i rëndësishëm


Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Heiko Maas, në një prononcim me shkrim për DW e vlerëson konsensusin e arritur në BE për negociatat e anëtarësimit me Maqedoninë dhe Shqipërinë në … Vazhdoni leximin

Qershor 29, 2018 · Lini një koment

Nafta sot/ Zhvillimet në tregjet globale dhe tregu lokal


Gjatë ditës së sotme, nafta me shumicë në dy portet e vendit shitet me 154.06 lekë për litër, në rritje me 0.39% në krahasim me sesionin e kaluar. Çmimi i … Vazhdoni leximin

Qershor 19, 2018 · Lini një koment

Gazeta britanike: 7 arsye për të vizituar shqipërinë


E përditshmja britanike “Metro” me tirazhin më të lartë në vend (1.47 milionë), i ka kushtuar në edicionin e mëngjesit të sotëm një artikull promovues Shqipërisë. Gazeta jep “7 arsye … Vazhdoni leximin

Qershor 18, 2018 · Lini një koment

Foto e rrallë në Suedinë e vitit 1967


Kjo foto vjen nga mëngjesi i hershëm i vitit 1967 në Suedi, kur kjo e fundit për herë të parë ndryshoi sensin e makinave nga e majta në të djathtë. … Vazhdoni leximin

Qershor 18, 2018 · Lini një koment

Bilbao, “xhungla” e re e shqiptarëve që ëndërrojnë Britaninë


Reportazh/ Bilbao, “xhungla” e re e shqiptarëve që ëndërrojnë Britaninë 2 ditë më parë Emigrantë shqiptarë në Bilbao Teksa pi një kafe në distriktin Portugalete të Bilbaos, Arbeni, një djalë … Vazhdoni leximin

Qershor 9, 2018 · Lini një koment

Vazhdon lufta tregtare ShBA-Kinë, tjetër raund bisedimesh


Presidenti Donald Trump thotë se Shtetet e Bashkuara nuk kanë hequr dorë nga negociatat për tregtinë me Kinën. Sot zhvillohet ndërkohë një tjetër raund bisedimesh, në Uashington. Përpara zhvillimit të … Vazhdoni leximin

Maj 18, 2018 · Lini një koment

Konflikti SHBA-Turqi, Ankaraja: Do hakmerremi


Tensione mes Turqise dhe SHBA-ve. Shkak kete radhe eshte bere nje levizje nga ligjvenesit e SHBA per të bllokuar shitjen e armatimeve ushtarake drejt shtetit turk. Pas ketyre lajmeve, ka … Vazhdoni leximin

Maj 7, 2018 · Lini një koment

Vuçiç: Bota më kërkon të njoh Kosovën, por sjam gati


Zgjidhjen e çështjes së Kosovës, presidenti serb, Aleksandar Vuçiç nuk e sheh aspak të lehtë. Sipas tij, zgjidhja e këtij problemi nuk do të jetë aspak i kënaqshëm për Serbinë. … Vazhdoni leximin

Maj 7, 2018 · Lini një koment
Advertisements
//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-9659915589375155", enable_page_level_ads: true });

Rreth nesh

Pasqyrimi.com është një portal i pavarur, jo qeveritar, jo politik, i krijuar me vullnet të lirë.


©All Right Reserved ©2016-2017, Pasqyrimi.com