PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

BSH: Gent Sejko guvernator deri në 2022


Qeveria një ditë më parë shpalli garën për tre anëtarë në këshillin Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë. Drejtoria e monitorimit pranë Kuvendit ka njoftuar institucionet përkatëse për përfundimin e mandatit … Vazhdoni leximin

Shtator 20, 2018 · Lini një koment

Sazan Guri, thirrje të forta opozitës


Aktivistë dhe qytetarë janë mbledhur sot para Kuvendit, për të protestuar në mbrojtje të Teatrit Kombëtar. Gjatë fjalës së tij, ambientalisti, Sazan Guri, ka bërë një thirrje të fortë në … Vazhdoni leximin

Shtator 20, 2018 · Lini një koment

Protestë jashtë sallës së Kuvendit për teatrin


Kuvendi pritet të kalojë ndryshimet ligjore për Teatrin Kombëtar duke reflektuar rekomandimin e KE për hapjen e garës edhe për kompani të tjera. Teksa opozita ndodhet në Vlorë ku zhvillon … Vazhdoni leximin

Shtator 20, 2018 · Lini një koment

Gjobë 15 mijë lekë të reja kush përdor celularin në makinë


Përdorimi i celularit gjatë drejtimit të mjetit mbetet një ndër shkaqet kryesore të aksidenteve, edhe me pasoja të rënda për jetën. Për këtë arsye, Policia Rrugore kërkon pesëfishimin e gjobës, … Vazhdoni leximin

Korrik 7, 2018 · Lini një koment

Ambasada amerikane njoftim për vizat studentore


Ambasada amerikane në Tiranë është shprehur ka bësrë sot një sqarim për vizat studentore për në SHBA Në një postim në Facebook, ambasada shkruan: Çdo ditë takoj shumë studentë të … Vazhdoni leximin

Korrik 5, 2018 · Lini një koment

Kuvendi shqyrton pr/ligjin për teatrin, aktorët në protestë


Parlamenti shqyrton sot me procedurë të përshpejtuar projektligjin, që parashikon ndërtimin e një teatri të ri, në vendin ku gjendet prej 73 vjetësh Teatri Kombëtar duke e shembur ekzistuesin. Artistë, … Vazhdoni leximin

Korrik 5, 2018 · Lini një koment

Shqipëria në Qershor hap negociatat, flet kryeparlamemtarja holandeze


Kryetarja e Senatit të Holandës, Ankie Broekeres – Knol, është shprehur e bindur se Shqipëria do të hapë negociatat Qershorin e vitit 2019. Gjatë një takimi në Tiranë me kryeparlamentarin … Vazhdoni leximin

Korrik 5, 2018 · Lini një koment

A do të ketë serish tërmete ? Flet sizmiologu


Shqipëria u ‘shkund’ dje nga disa tërmete, ku më i forti ishte me maginitundë 5,2 shkalla rihter, duke alarmuar qytetarët. Në një lidhe telefonike për News24, sizmologu Rrapo Ormeni u … Vazhdoni leximin

Korrik 5, 2018 · Lini një koment

Grupi i PS/ Rama- deputetëve: Lërini punësimet me SMS


Mbledhja e grupit parlamentar socialist ka përfunduar, dhe burime brenda selisë rozë bëjnë të ditur se kryeministri Edi Rama ka qenë mjaft i ashpër me deputetët e tij. Pas një … Vazhdoni leximin

Qershor 18, 2018 · Lini një koment

Reagon Idrizi pas ikjes së deputeteve


Pas lajmit të largimit të dy deputeteve të PDIU-së Reme Lala dhe Elena Xhina drejt Partisë Socialiste, ka reaguar edhe partia socialiste. Kreu i saj Shpëtim Idrizi ka ndarë në … Vazhdoni leximin

Qershor 18, 2018 · Lini një koment
//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-9659915589375155", enable_page_level_ads: true });

Rreth nesh

Pasqyrimi.com është një portal i pavarur, jo qeveritar, jo politik, i krijuar me vullnet të lirë.


©All Right Reserved ©2016-2017, Pasqyrimi.com