PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

A do ta pushojë Rama ministrin Ahmetaj ?


Gazetari Denis Dyrnjaja ka paralajmëruar se së shpejti ministrit Arben Ahmetajt mund t’i prihet bileta e largimit. Duke iu referuar ‘’gojëve të liga”, Dyrnjaja thotë se punët e qeverisë me … Vazhdoni leximin

Prill 7, 2018 · Lini një koment

Rama: Kukësi, me rrugë dhe aeroport brenda vitit


Ditën e sotme, gjatë fjalës së tij në Kuvend, kryeministri Rama theksoi se kuksianët do të kenë edhe rrugën edhe aeroportin brenda këtij viti. “Vajta në Vlorë fola para se … Vazhdoni leximin

Prill 5, 2018 · Lini një koment

Arsyet pse Elbasani duhej të ishte kryeqytet i Shqipërisë


Krahas Tiranës, Vlorës e Durrësit, qyteti i Elbasanit ka qenë një nga kandidatët kryesorë për t’u shpallur kryeqytet i vendit. Pozicioni gjeografik, në qendër të Shqipërisë, dialekti gjuhësor që bashkonte … Vazhdoni leximin

Mars 4, 2018 · Lini një koment

Kur dëbora mbulon Shëngjinin


Dimri është rikthyer edhe një herë me dëborën dhe temperaturat e ulta të cilat kanë izoluar disa qarqe. Dëbora ka zbardhur jo vetëm zonat malore por edhe zonat më të … Vazhdoni leximin

Shkurt 25, 2018 · Lini një koment

Eksluzive/ Kanionet e Osumit në rrezik, qeveria miratoi në heshtje projektin për dy HEC-e


Një koncesion i mbajtur i fshehtë për disa vjet kërcënon të shkatërrojë një nga atraksionet më të bukura turistike të Shqipërisë, Kanionet e Osumit. Top Channel publikon dokumentat ekskluzive që … Vazhdoni leximin

Shkurt 7, 2018 · Lini një koment

Politikanët shqiptarë duan t’ia mbathin nga Shqipëria


Nga Spartak Ngjela “Hyni nga porta e ngushtë; se porta e gjerë dhe e hapur ju çon në shkatërim”. Kështu ka thënë Jezusi si porosi mbi 2000 vjet përpara. Këta … Vazhdoni leximin

Janar 20, 2018 · Lini një koment

Skënderbeu, i madh siç i ka hije


Nga Fahri Xharra Biznesmeni me origjinë nga Shkodra ndërton monumentin madhështor të Skënderbeut Një Skënderbe me përmasa që kurrë nuk e kanë parë më parë.Monumenti po realizohet në Labinot Fushë 6 … Vazhdoni leximin

Janar 14, 2018 · Lini një koment

12 shoqata të paregjistruara në gjykatë


Gara sa vjen dhe bëhet më e fortë për kreun e FSHF-së, ku tashmë dy kandidatë janë shpallur zyrtarisht, Armand Duka dhe Bashkim Fino. Ndërkohë që janë zbuluar fakte të … Vazhdoni leximin

Janar 13, 2018 · Lini një koment

Studiuesit: Skënderbeu i teksteve mësimore, ngjall nënvleresim


Në Vitin Mbarëkombëtar të Skënderbeut, studiuesit thonë se duhen riparë tekstet shkollore të historisë. Gjatë një diskutimi mbi figurën e Heroit tonë Kombëtarë në emisionin “Përballë” të gazetarit Lutfi Dervishi … Vazhdoni leximin

Janar 13, 2018 · Lini një koment

Zgjedhja e kreut të policisë, ja detajet


Me urdhër të Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë, të caktuar në detyrë, Rebani Jaupi, kanë nisur aplikimet për të fituar gradën “Drejtues i Parë”, në mënyrë që t’i hapet rrugë … Vazhdoni leximin

Janar 13, 2018 · Lini një koment
Advertisements
//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-9659915589375155", enable_page_level_ads: true });

Rreth nesh

Pasqyrimi.com është një portal i pavarur, jo qeveritar, jo politik, i krijuar me vullnet të lirë.


©All Right Reserved ©2016-2017, Pasqyrimi.com