Nik Gjeloshaj çmend mediat serbe dhe malazeze


Kryetari i Alternativës Shqiptare në Mal të Zi Nik Gjeloshaj, këtyre ditëve po çmend mediat malazeze dhe ato serbe lidhur me deklaratën që ai bëri për përdorimin e flamurit shqiptar në Mal të Zi. Kjo deklaratë ndodhi si pasojë kur policia malazeze hoqi flamurin shqiptar nga një shtëpi në Milesh, Tuz. Edhe pse përdorimi i simboleve kombëtare në Mal të Zi është rregulluar sipas ligjit, problemet për përdorimin e tij nuk kanë të ndalur. Por, deklarata e Nik Gjeloshaj, që shqiptarët duhet të përdorin simbolet kombëtare dhe se Alternativa shqiptare është e gatshme të paguaj çdo gjobë, duket që ka acaruar mediat serbe, ku pothuajse të gjitha menjëherë bënë përhapjen e këtij lajmi. Në fund, Gjeloshaj shtoi që shteti malazias nuk mund të dënojë aq shumë, sa mundën shqiptarët të paguajnë./Pasqyrimi.com

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close