Masivizohet protesta e studentëve në Universitetet e rretheve


Protesta studentore është bërë shumë masive në Tiranë, ku studentët kanë bllokuar Rrugën e Durrësit dhe po protestojnë përpara Ministrisë së Arsimit.

Jo vetëm në Tiranë, por dhe në rrethe, studentët po protestojnë duke kërkuar uljen e tarifave.

Studentët e Universitetit Aleksandër Moisiu Durrës, i konsiderojnë tarifat të papërballueshme për ekonominë tyre familjare.

Ndërsa në Korçë, studentët kanë dalë me pankarta në duar duke bërë thirrje kundër provimeve me koncesion.

Edhe Elbasani i është bashkuar protestës së studentëve, ndërsa studentët e Shkodrës kanë lajmëruar që nesër do jenë dhe ata në protestë.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close