Arratisja e Gruevskit, Vuçiç pranon se u arratis nga Serbia


Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka folur rreth arratisjes së Nikola Gruevskit. Në një prononcim për mediat serbe, Vuçiç ka pranuar se Gruevski ka kaluar nga kufiri Serbi-Hungari, në datën 12 nëntor.

Më 12 nëntor para orës 22:30, nëpërmjet vendkalimit kufitar Gostoun me letërnjoftim ka hyrë në Serbi, ku më pas ka hyrë në Hungari. Aty është identifikuar me letërnjoftim dhe leje qarkullimi të marrë nga Shqipëria. Ne nuk mund të arrestonim njerëz për të cilët nuk ka kërkim. Pse nuk a pasur një urdhër arrest ndërkombëtar?”, u shpreh Vuçiç.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close