Reshje shiu të martën/ Qarku me më shumë reshje


Ditën e martë datë 30 tetor 2018, i gjithë vendi ynë do të përfshihet nga reshjet e shiut të intensitetit të dobët, mesatar por edhe intensiv.

Kështu, sipas Institutit të Gjeoshkencave, Ujit dhe Mjedisit, reshje të dobëta pritet të ketë në: Lezhë, Durrës, Tiranë, Fier dhe Berat.

Reshjet mesatare do të jenë në rrethet: Shkodër, Kukës, Dibër, Elbasan, Korçë dhe Vlorë.

Ndërsa reshjet intensive do të përfshijnë qarkun e Gjirokastrës.

Sipas IGJEUM, në vendin tonë nuk rrezikohen përmbytjet ditën e martë.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close