Ora e re, ja si kanë ndryshuar akrepat


Ditën e sotme ka ndyshuar ora, dhe tanimë ka nisur llogaritja e orës dimërore.

Në orën 03:00 të mëngjesit, akrepat e orës janë kthyer 60 minuta pas, ku ora ka shënuar 02:00.

Kjo do të thotë që dita do të jetë më e shkurtër, dhe dilli do të perëndojë më herët.

E gjithë kjo bëhet për të kursyer energjinë elektrike, por sot mund të jetë hera e fundit që ora ndyshon, pasi Komisioni Evropian ka vendosur që të mos ndryshojë më ora.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close