Kush është Kostandinos Kaçifa, ekstremisti grek që u vra nga RENEA


Kostandinos Kaçifa 35-vjeç ka qëlluar ditën e sotme me armë policinë në fshatin Bularec të Gjirokastrës.

Kjo ngjarje ka bërë që RENEA t’i drejtohet Gjirokastrës për arrestimi ne 35-vjeçarit, ndërsa ka pasur reagime edhe nga PDIU.

Mësohet se 35-vjeçari është i veshur me uniform ushtrie, ndërsa PDIU e akuzon si ekstremist i Agimit të Artë.

“Është e papranueshme që një ekstremist i Agimit të Artë që të jetë i pranishëm në territorin shqiptar në ceremoninë e varrezave për ushtarët grek dhe më pas ky ekstremist, qëllon Policinë Shqiptare”, thuhet në reagim.
Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close