Arrestimi deputeteve/ Rama thirrje urgjente socialisteve


Duket se kryeministri Edi Rama i ka përjetuar keq ndalimet e fundit të zyrtarëve e ish-zyrtarëve të institucioneve publike. Në mbledhjen e grupit të PS-së Rama ka folur ashpër për të korruptuarit dhe ata që kanë dështuar në drejtimin e këtyre institucioneve.

“Kemi ca drejtore legena që po na nxijnë fytyrën me korrupsion e keqmenaxhim”, ka deklaruar shefi i qeverisë. Ndërkaq burime nga grupi thanë për “BalkanWeb” se Rama ka urdhëruar mbledhje urgjente kryesie pasditen e nesërme. Ndërkohë pas kryesisë do të ketë mbledhje edhe te grupi parlamentar./bw

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close