Austria kunder krijimit te ushtrise se Kosoves


Zëvendëskancelari austriak Heinz-Christian Strache ka dalë hapur kundër krijimit të ushtrisë së Kosovës dhe anëtarësimit të saj në INTERPOL.

Strache i ka bërë deklaratat kundër Kosovës, pas nëj takimi me Ministrin e Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, të premten në Vjenë.

Zyrtari i lartë austriak ka thënë se vendi i tij nuk mund të mbajë një qëndrim pozotiv derisa çështja e Kosovës, të zgjidhet në nivelet e larta të OKB.

Por kjo tregon se ka iniciativa të vërteta që mund të çojnë në arritjen e një marrëveshje, nëse të dyja palët kanë vullnetin e mirë dhe mbi të gjitha nëse bashkësia ndërkombëtare respekton dhe pranon rezultatet e një marrëveshjeje“, theksoi Strache.
Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close