PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Manjani “vë bast” për të arrestuarit në Shkodër


Ish-ministri i Ramës “vë bast” për të arrestuarit e Shkodrës

25 Shtator, 2018 13:09 | 927 shfletime

Ish-ministri i LSI në qeverinë Rama 1, Ylli Manjani ka reaguar pas arrestimit të anëtarëve të bandës së Bajrave në Shkodër, dhe vendimeve të dhëna nga gjykata. Ndonëse për ta është caktuar masa e sigurisë “arrest me burg”, Manjani thotë se “me bast” të gjithë të arrestuarit e Shkodrës, do të dalin nga burgu për dy vite.
“Vëmë bast që për dy vjet të gjithë të arrestuarit e Shkodrës dalin nga burgu? Ashtu si pa u ndjerë…”, shkruan Manjani.

“Vëmë bast që për dy vjet të gjithë të arrestuarit e Shkodrës dalin nga burgu? Ashtu si pa u ndjerë…”, shkruan Manjani.
Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Shtator 25, 2018 nga te Aktualitet dhe etiketuar me , , , .
Këtë e pëlqejnë %d blogues: