PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Protestë jashtë sallës së Kuvendit për teatrin


Kuvendi pritet të kalojë ndryshimet ligjore për Teatrin Kombëtar duke reflektuar rekomandimin e KE për hapjen e garës edhe për kompani të tjera.

Teksa opozita ndodhet në Vlorë ku zhvillon mbledhjen e radhës, pas atyre në Shkodër, Elbasan dhe Durrës, në Tiranë mbahet sot seanca plenare e radhës.

Jashtë ambienteve të Parlamentit zhvillohet protestë nga pjesëtarë të shoqërisë civile, aktorë dhe qytetarë.

Ata kërkojnë të miratohet dekreti i presidentit për të rrëzuar ligjin dhe jo amendim të tij.

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Shtator 20, 2018 nga te Aktualitet dhe etiketuar me , , , .
Këtë e pëlqejnë %d blogues: