PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Video/ “BENDA nje mrekulli mes maleve Shqiptare”


Benda, një mrekulli mes maleve Shqiptare. Reportazh i sjellë me profesionalizëm nga gazetarja Eliza Gjediku.

Ndër të tjera autorja sjell në dukje infrastukturën e dobët në këtë krahinë, problemet sociale, kulturën dhe të mirat që do ti vijnë nga rruga e Arberit për këtë zonë e cila ndodhet kaq larg por edhe sa pranë kryeqytetit.

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Korrik 24, 2018 nga te Uncategorized.
Këtë e pëlqejnë %d blogues: