PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Shqipëria në Qershor hap negociatat, flet kryeparlamemtarja holandeze


Kryetarja e Senatit të Holandës, Ankie Broekeres – Knol, është shprehur e bindur se Shqipëria do të hapë negociatat Qershorin e vitit 2019.

Gjatë një takimi në Tiranë me kryeparlamentarin Gramoz Ruçi, Ankie Broekeres – Knol vlerësoi punën e bërë nga qeveria shqiptare, sidomos sa i përket reformës në drejtësi.

“Shqipëria është një vend europian, i përket familjes evropiane.

Jam e bindur se deri Qershorin e vitit 2019, ju do t’i keni përmbushur të gjitha detyrimet tuaja në lidhje me ato që duhet të bëjë Shqipëria për hapjen e negociatave.

Jam e impresionuar nga puna që ka bërë Shqipëria deri tani. Do të veçoja gjithë punën e bërë me reformën në drejtësi.

Jam e bindur që vitin tjetër në Qershorin e vitit 2019 ju do të hapni procesin e negociatave”, deklaroi kryetarja e Senatit të Holandës.

Holanda është një nga tre shtetet e Bashkimit Europian, të cilat nuk ishin dakord që Shqipërisë t’i hapeshin negociatat e anëtarësimit këtë vit, duke e shtyrë procesin për në Qershorin e vitit 2019.

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Korrik 5, 2018 nga te Aktualitet dhe etiketuar me , , , .
Këtë e pëlqejnë %d blogues: