PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

10 ujëvarat më të bukura të botës


Në të katër skajet e planetit ka ujëvara madhështore në të cilat natyra ofron një spektakël fantastik.

Ujëvarat janë një nga shfaqjet më mbresëlënëse dhe madhështore të natyrës.

Uji ofron një spektakël të vërtetë të madhështisë dhe me zërin e tij të fuqishëm është një nga tingujt më intensivë dhe shqetësues që mund të imagjinohet.

Këtu janë dhjetë ujëvara mbresëlënëse, të gjitha për t’u admiruar.

Salto Angel – Venezuela.
Kaskada e Niagarës – SHBA – Kanada.
Kaskada Iguazu – Brazil – Argjentinë
Salto Kukenan – Venezuela.
Kaskada Vittoria – Zambia.
Kaskada Jog, Indi
Kaskada Nachi – Japoni.
Kaskada Detiffoss
Kjelfossen – Norvegji
Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Qershor 29, 2018 nga te Bota dhe etiketuar me , , , .
Këtë e pëlqejnë %d blogues: