PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Maroku dhe Irani, s’dinë të shënojnë edhe pse me shance shumë


Kanë përfunduar 45 minutat e parë të ndeshjes të Grupit B mes Marokut dhe Iranit me rrjeta të pa prekura. Të dy ekipet kërcënuan dukshëm portat për të shënuar gola, por kanë dështuar përpara zonave respektive.

Megjithatë, ata që krijuan më shumë raste, aksione dhe presing të vazhdueshëm ishin afrikanët, ndonëse pa sukses për të gjetur portën. Nga ana tjetër aziatikët u munduan që të përfitonin nga daljet në kundërsulm duke kontrolluar topin më shumë në mesfushë për t’u drejtuar drejt portës, por ka qenë e pa mundur të gjejnë katërkëndëshin e portës së portierit Minur.

Udhëheqësi Benatia, një mbrojtës qendror i ekipit afrikan, në këtë fraksion nuk pat asnjë të aftë që ta kapërcejë, ose t’i sjellin telashe.

Ndërkohë, dy momente deçizive ishin në minutën e 18’, kur marokenet u treguan të ashpër në zonën iraniane, duke krijuar një mundësi të pastër për të zhbllokuar rezultatin dhe në minutat e fundit aziatikët tentuan më një aksion të organizuar mjaft mirë, por topi përfundoi jashtë portës.

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Qershor 15, 2018 nga te Sport dhe etiketuar me .
Këtë e pëlqejnë %d blogues: