PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Artan Fuga deklaratë për pedagogët e arrestuar në ElbasanSa kohë duhet për ta shkulur këtë sistem…?
Pas arrestimi të pedagogëve në universitetin e Elbasanit pas akuzave se kishin ngritur një skemë korrupsioni, ku i kërkonin studentëve shuma parash në këmbim të notës kaluese, ka reaguar pedagogu Artan Fuga ka shkruar një status në rrjetin e tij social “Facebook”, ku shprehet se rasti i pedagogëve të korruptuar në Elbasan është një aferë e rëndë për arsimin në vend.
POSTIMI I PLOTË:
Kapja e te korruptuarve ne universitetin e Elbasanit?
Po, korrupsioni e ka fundosur boten universitare ne vend. Ja ka marre shpirtin studenteve.
Te vjen per te vjelle.
Ligja per arsimin e larte prandaj eshte e peshtire, sepse nuk e frenon, por e nxit.
Ajo eshte pjelle e te korruptuarve, e mashtruesve dhe e idioteve qe e frymezuan.
Korrupsion ka edhe ne kerkimin shkencor akademik. Do ta vertetoj shume shpejt.
Sa kohe duhet per ta shkulur?
Une e perseris, duhet vetem nje dite 24 oreshe per ta konceptuar nje sistem antikorruptiv, dhe vetem nje semester kohe per ta zbatuar.
Poqese genjej, dorezoj te gjitha diplomat dhe djeg te gjitha librat e mi.
Kush po e ndyen shkollen shqiptare? Kush?

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Maj 10, 2018 nga te Opinion dhe etiketuar me , , .
//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-9659915589375155", enable_page_level_ads: true });

Rreth nesh

Pasqyrimi.com është një portal i pavarur, jo qeveritar, jo politik, i krijuar me vullnet të lirë.


©All Right Reserved ©2016-2017, Pasqyrimi.com
Këtë e pëlqejnë %d blogues: