PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Projekti për Bulevardin e Ri


Këtë të diel, kryeministri i vendit, Edi Rama, së bashku me kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, kanë prezantuar projektin e ri për rehabilitimin e lumit të Tiranës.

Sipas Ramës, do të rinisë procesi për shpërndarjen e lejeve të ndërtimi, për kullat që do të ndërtohen përgjatë lumit të Tiranës.

Rama thotë se, Bulevardi i ri vijon të shtrihet më tej dhe tashmë ai lidhet me rrugët në Lindje dhe perëndim, duke krijuar një rritje të mundësive të qarkullimit për banorët e bregut të lumit.

Rama thekson se ata janë të vetëdijshëm për punën që duhet bërë dhe se ata do të shfrytëzojnë sa më mirë fondin e Abu Dabit., në mënyrë që projekti të plotësohet dhe realizohet sa më mirë.

https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fedirama.al%2Fvideos%2F10155786865226523%2F&show_text=0&width=560

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Maj 6, 2018 nga te Aktualitet dhe etiketuar me , , .
Këtë e pëlqejnë %d blogues: