PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

A do ta pushojë Rama ministrin Ahmetaj ?Gazetari Denis Dyrnjaja ka paralajmëruar se së shpejti ministrit Arben Ahmetajt mund t’i prihet bileta e largimit.

Duke iu referuar ‘’gojëve të liga”, Dyrnjaja thotë se punët e qeverisë me financat nuk janë dhe aq mirë, se se ministrit mund t’i urojmë suksese në jetë. ‘’Gojët e liga” flasin se qeveria nuk i ka punët mirë me financat ndaj ministrit te linjës i është prerë një biletë vetëm vajtje. Ndoshta Arben Ahmetaj po bëhet gati për suksese në jetë!”, shkruan Dyrnjaja.

Shprehja ‘’gojët e liga” është bërë e njohur pas largimit nga qeveria të ish-ministrit të shëndetësisë Ilir Beqja. Nuk dihet nëse Ahmetaj do të ketë të njëjtin fat si Beqja, na mbetet të presim. Roli i tij në qeverinë Rama është fuqizuar ndjeshëm, sidomos pas bashkimit të financave me ekonominë.

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Prill 7, 2018 nga te Aktualitet dhe etiketuar me , , , .
Këtë e pëlqejnë %d blogues: