PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Dikur shqiptarët i ndaloi Neritan Ceka, sot dëgjojnë Monikën e Bashën


Nga Fatmir Ali Guda

Ç’popull !
Dalë nga vargonjtë nuk donte t’ja dinte për Ramiz Alinë, shkon dhe i bindet Neritan Cekës.
Por edhe s’do ua ketë mbajtur derisa e dëgjuan. Dhe dëgjuan mbase për t’u justifikuar më vonë, “se do e kishin bërë hi bllokun, po s’i la çuni i Hasanit”.

Njëlloj si sot, edhe pse e kanë kapërcyer urën populli shkon derdhet gjysëm milion në derë të kryeministrisë, dëgjon dy fjalë dhe kthehet mbrapsht kokëulur. Presin t’u thotë Basha dhe Monika: “turruni”! Dhe jo t’u lëshohen me hunj e kërcunj bijve të baballarëve.
Ah.., kjo “urë”, që akoma po u mban peng demokracinë shqiptarëve!!!

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Shkurt 21, 2018 nga te Opinion dhe etiketuar me , , , .
//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-9659915589375155", enable_page_level_ads: true });

Rreth nesh

Pasqyrimi.com është një portal i pavarur, jo qeveritar, jo politik, i krijuar me vullnet të lirë.


©All Right Reserved ©2016-2017, Pasqyrimi.com
Këtë e pëlqejnë %d blogues: