PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Elbasani i 2017 nuk ka “njeri viti”


Nga Rexhep Rada

Une nuk e meritoj te jem “i riu i vitit” qe po votohet keto dite!

As ata emrat e tjere aty nuk e meritojne…
Nuk kam bere gje tjeter veç punes sime per pedagog, shkrime sensibilizuese apo ndonje aksion qytetar qe nuk ka patur forcen e duhur qe te ndryshoje dicka vertet te rendesishme ne Elbasan.

As emrat e tjere qe jane aty nuk kane bere gjera te rendesishme. I kam miq, i respektoj shume, por nuk kane bere shume pertej punes qe kane per detyre ta bejne. Dhe jashte saj, nuk kane bere gje me shume se disa politika te partive qe perfaqesojne, aksione civile dashamirese apo servile me kujdes pa i shkelur ne kallo njeriu, pastrime dhe bamiresira qe ndihmojne njerezit per momentin, por nuk zgjidhin realisht problemet.
Elbasani i 2017 nuk ka “njeri viti” !

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Dhjetor 30, 2017 nga te Aktualitet dhe etiketuar me , .
Këtë e pëlqejnë %d blogues: