PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Aldo Sulollari ky njeri ben “Namin” ne media e gazeta dhe rrjete sociale !I apasionuar pas gazetarise , e ushtron detyren e tij si gazetar ne televizionin me te famshem Amerikan 
“Albanian Culture tv” ! 


Intervistat e tij te larmishme per tema te cilat rralle gazetar I prekin , dhe pyetja qe ne I kemi shtruar ishte kjo : “ Perse gjithmon kulturat Shqipetare ‘’ ? 


Pergjigjia e tij ishte teper shokuese : “ Shqiperia eshte nje vend I vogel por me nje objektivitet kulturor teper te gjere ! Perse duhet qe te jemi gjithnje kritikues dhe jo vleresues ndaj vendit tone … vertet kritikat ndikojne pozitivisht ne permiresimin ne vazhdimesi , por kemi mjafte menyra kulturore ne historine tone per te cilat ne shqipetaret duhet te mburremi ndaj shteteve fshqinje ! 
Shqiperia jone e vogel me nje pozitivitet teper te madhe e ka bekuar zoti me nje bukuri natyrore dhe te larmishme ! 

E ne fakt , nje pyetje qe shtrohet eshte qe perse gjithe te huajt vijne tek ne ? Pikerisht sepse ata jane vleresues te artit ! 


Redaksia jone e pyeti se ku z.Sulollari arrine te shikoje ne shqiperi mos respektimin e kulturave shqipetare dhe pergjigjia e tij pervec se ne sens humori ishte shume domethenese :
“Une pertej profesionit tim flase me ju ne radhe te are si qytetar I ketij vendi , por shqipetaret jane atdhetar vetem ne ndeshjet e futbollit kur luan shqiperia” !!!


Ne pikpamje gazetareske , une mendoj se per faktin kryesor se televizioni ku une jam GAZETAR mban emrin “Kulturat Shqipetare” me takon ti nxjerre ne pah te gjithe objektivitetin qe ne na perfaqeson , deri me sot kam kryer me shume se 30 rubrika televizive te cilat I jane dedikuar postacerisht asaj qe ne na perfaqeson !


Kulinaria , muzika , punimet autentike artizanale shqipetare , koncertet etj…
Redaksia jone ju falenderon qe na kushtuat kohe Z.Aldo ! Suksese ne profesionin dhe karrieren tuaj !/Pasqyrimi.com

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Dhjetor 25, 2017 nga te Speciale dhe etiketuar me , .
Këtë e pëlqejnë %d blogues: