PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Zbulohet plani sekret i SHBA- ve për UFO-t


Pentagoni ka qenë duke drejtuar një program sekret multi-milionësh për hetimin e Objekteve të pa Identifikuara Fluturuese (UFO), shkruajnë mediat amerikane, njofton Klan Kosova.

Vetëm një numër i vogël i zyrtarëve kanë qenë në dijeni të këtij programi, që kishte filluar në 2007 dhe përfunduar në 2012.

New York Times raporton se dokumente nga ky operacion përshkruajnë avionë me shpejtësi të jashtëzakonshme dhe objekte të tjera ajrore.

Por, shkencëtarët kanë qenë të ndarë në dysh, duke sqaruar se fenomenet e pashpjegueshme nuk janë domosdoshmërish provë se ka prezencë të jashtëtokësorëve.

Programi thuhet t’i ketë kushtuar Departamentit amerikan të mbrojtjes rreth 20 milionë dollarë, para se të mbyllje për shkak të shpenzimeve të mëdha.

Gjithsesi, zyrtarët kishin vazhduar të studionin dhe hetonin shenja të pazakonshme dhe objekte të dyshimta.

New York Times raporton se dokumente nga ky operacion përshkruajnë avionë me shpejtësi të jashtëzakonshme dhe objekte të tjera ajrore.

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Dhjetor 17, 2017 nga te Bota dhe etiketuar me , .
//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-9659915589375155", enable_page_level_ads: true });

Rreth nesh

Pasqyrimi.com është një portal i pavarur, jo qeveritar, jo politik, i krijuar me vullnet të lirë.


©All Right Reserved ©2016-2017, Pasqyrimi.com
Këtë e pëlqejnë %d blogues: