PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Njoftim/ Hapet rruga Elbasan-TiranëTë gjitha automjetet që lëvizin nga Tirana në Elbasan dhe anasjelltas nuk duhet të kalojnë nga Kërraba, por mund të përdorin bypass-in e ri, njoftoi sot Autoriteti i Rrugëve.

Bypass provizor per kalimin e automjeteve ne sensin Elbasan-Tirane dhe Tirane-Elbasan është me një kalim. “Automjetet qe vijne nga Elbasani nuk eshte e nevojshme ti bien Kerraba por mund te perdorin bypass-in. Eshte vendosur sinjalistika perkatese dhe ka sherbime te shtuara te punonjesve te ARRSH dhe Policise ne terren per udhezimin e drejtuesve te automjeteve”, thuhet në njoftim.
ARRSH dhe Policia Rrugore u bejne thirrje qytetareve qe do te perdorin kete aks te reduktojne shpejtesine dhe te respektojne sinjalistiken e vendosur.

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Dhjetor 11, 2017 nga te Njoftime dhe etiketuar me .
Këtë e pëlqejnë %d blogues: