PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Bregu refuzon ftesën e Bashës


Ish-deputetja e PD-së, Majlinda Bregu, ka qënë ndër personazhet që nuk ka qënë prezente në festën e kësaj force. Ajo ka justifikuar mos pjesëmarrjen në festën e 27-vjetorit të themelimit të PD-së, duke e cilësuar këtë ftesë si një qokë ndaj kreut demokrat, Lulzim Basha.

“Ftesa për sot ishte një formalitet për qokë ndaj Lulzim Bashës dhe unë qokë në shpinë time nuk bëj.

Prandaj sot nuk mund të jetë dita e bashkimit. Sepse premtimi i sotëm për bashkim, garë e reflektim është farsa e radhës.

Sepse nuk vjen bashkimi, pa marrë përgjegjësinë e pa reflektuar për ndarjen, fyerjen e demokratëve dhe katandisjen e Shqipërisë pas 27 viteve demokraci, pa opozitë!

Dhe meqë s’ jam as te themeluesit, as te përmbaruesit, zgjodha të mos shkoj”, ka deklaruar Bregu për “News 24”.

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Dhjetor 11, 2017 nga te Aktualitet dhe etiketuar me , , .
Këtë e pëlqejnë %d blogues: