PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Trevat/ Themeluesi i malesia.org shan dhe fyen politikologun Kristjan DukajThemeluesi i portalit shqip ne Mal te Zi,malesia.org, Robert Ivezaj shan dhe fyen politikologun Kristjan Dukaj permes nje komenti ne facebook. 

Kjo ndodhi mbas nje reagimi te Kristjan Dukaj ne facebook, i cili i beri thirrje ketij portali te merret me problemet jetike te banoreve te Malesise. 

Statusi i Kristjan Dukaj kishte te beje me reportazhin e TV “Vijesti” per problematiken e disa nxenesve qe pershkojne 18km ne kembe per te shkuar ne shkolle. 

Mirepo, nga mllefi i madh i krijuar, kesaj here Robert Ivezaj nuk u permbajt por shajti dhe fyev politikologun dhe njekohesisht studentin me aktiv shqiptar ne Mal te Zi, duke e quajtur:” idiot..,anormal etj”/Pasqyrimi.com

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Dhjetor 9, 2017 nga te Bota dhe etiketuar me , , .
Këtë e pëlqejnë %d blogues: