PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Videodokumentar/ Kur injekton vdekjen!


“Kur injekton vdekjen” është një videodokumentar i cili përcjell një mesazh mjaft të fuqishëm, për të rinjtë që janë bërë pre e substancave të forta narkotike, që shpien deri në humbje jete.

I tillë është edhe fati i personazhit kryesor në këtë dokumentar, i cili vitet e universitetit i kaloi duke u bërë pre e shoqërisë së keqe dhe helmit vdekjeprurës që injektoi në trup. Kjo e cila i shkaktoi edhe vdekjen.

Ky videodokumentar u realizua nga studentët e Gazetarisë Armend dhe Klaudio në Universitetin “Akeksandër Xhuvani” Elbasan.

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Dhjetor 7, 2017 nga te Speciale dhe etiketuar me , , , .
Këtë e pëlqejnë %d blogues: