PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Zbulohet komploti terrorist për vrasjen e kryeministres Theresa May


British Police officers stand on duty on Whitehall, outside the gated entrance to Downing Street, the official residence of British Prime Minister David Cameron, in central London on June 28, 2016. EU leaders attempted to rescue the European project and Prime Minister David Cameron sought to calm fears over Britain’s vote to leave the bloc as ratings agencies downgraded the country. Britain has been pitched into uncertainty by the June 23 referendum result, with Cameron announcing his resignation, the economy facing a string of shocks and Scotland making a fresh threat to break away. / AFP / BEN STANSALL (Photo credit should read BEN STANSALL/AFP/Getty Images)

Një komplot terrorist që synonte të vriste kryeministren e Britaninë, Theresa May, është parandaluar në kohë. Policia ka arrestuar një 20- vjeçar Zakariyah Rahman dhe Mohammed Aqib Imra 21 vjeç, të cilët do të dalin  përpara gjykatës me akuza për terrorizëm.

Korrespondenti i Sky, Martin Brunt, ka treguar mënyrën se si ata do të vrisnin kryeministren britanike. “Është në thelb një komplot ekstremist vetëvrasës islamik. Policia beson se plani ishte të fillonte një lloj pajisjeje të improvizuar shpërthyese në Downing Street dhe në sulmin pasues të kaosit të vriste Theresa May”, ka sqaruar ai.

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Dhjetor 6, 2017 nga te Bota dhe etiketuar me , , .
Këtë e pëlqejnë %d blogues: