PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Kristiano Ronaldo fiton për herë 5 “Topin e Artë”


Nuk ka dyshime Cristiano Ronaldo fiton “Topin e Artë” edhe për këtë vit dhe nesër në Paris do të bëjë të tijin numrin 5 të këtij trofeu, duke barazuar Lionel Messin. Nëse ndokush kishte dyshime, ata janë shuar përfundimisht nga kompania sportive “Nike”, e cila është zbuluar se do të nxjerrë në shitje dy modele të reja këpucësh, të cilat kanë sinjale të qarta të suksesit të portugezit.

Një nga ato, “Mercurial Superfly V Quinto Triunfo CR7” përfshin edhe fjalët “triumfi i pestë” në gjuhën portugeze pikërisht në emërtimin e tyre. Ky model i ri është i bardhe dhe me ngjyrë ari, ndërsa ka të stampuara vitet në të cilët Ronaldo ka fituar “Topin e Artë”: 2008, 2013, 2014, 2016 dhe 2017, që lë të kuptohet se ky trofe tashmë është në duart e lojtarit të Real Madrid.

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Dhjetor 6, 2017 nga te Sport dhe etiketuar me , .
Këtë e pëlqejnë %d blogues: