PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Horoskopi 6 Dhjetor 2017


image

DASHI

Sot jeni optimist dhe aktiv për të bërë gjërat që doni. Ju do të përqëndroheni në talentin që keni në profesionin tuaj. Në mbrëmje qëndroni me partnerin për t’u relaksuar.

DEMI

Doni të qëndroni në shtëpi, të lexoni ndonjë libër, ose të shikoni ndonjë film. Miqtë tuaj dëshirojnë t’ju takojnë, dhe ju do t’i ftoni ata në shtëpi. Kështu do të ndiheni mirë.

BINJAKËT

Sot do të takoni një person interesant. Ju do të bëni biseda të ndryshme me të, dhe ju do të merrni informacionet e duhura. Në mbrëmje argëtohuni me personat që doni më shumë.

GAFORRJA

Mendoni se duhet të bëni blerje të ndryshme. Ju keni një mbrëmje dhe doni të ndiheni në formë të mirë me pamjen tuaj. Çfarëdo që të zgjedhni, do të keni sukses në mbrëmje.

LUANI

Doni të qëndroni me miqtë, ose partnerin tuaj. Ju do të bëni biseda që kanë të bëjnë me profesionin tuaj. Idetë që do të merrni nga janë interesante, dhe do të keni sukses.

VIRGJËRESHA

Sot do të takoheni me disa persona, që do t’ju japin disa ide për të filluar një projekt të ri. Aspekti afektiv është i mirë. Organizoni një mbrëmje të bukur me shoqërinë tuaj

PESHORJA

Dëshironi të bëni shumë gjëra. Prandaj, do të ftoni disa nga miqtë tuaj për të realizuar një projekt krijues. Nëse nuk jeni çift, do të takoni një njeri të këndshëm për partner.

AKREPI

Sot do të merreni me disa çështje, që kanë të bëjnë me aspektin afektiv. Ju nuk do të keni një komunikim të mirë me partnerin tuaj. Shëtisni me të në një vend të këndshëm.

SHIGJETARI

Sot do të takoni miqtë tuaj, dhe do të bisedoni me ta për një projekt që keni filluar në aspektin profesional. Ju do të merrni disa ide interesante. Në mbrëmje argëohuni me ta.

BRICJAPI

Sot do të keni disa ndryshime për sa i përket aspektit profesional. Mbase, një punë e re do të ndikojë pozitivisht. Në aspektin financiar gjërat po shkojnë në drejtimin e duhur.

UJORI

Sot çdo gjë shkonë mirë në aspektin afektiv. Mbase, ka pasur disa ndryshime që janë pozitive në komunikimin me partnerin tuaj. Organizoni një mbrëmje të këndshme me të.

PESHQIT

Sot do të merreni me disa gjëra që kanë të bëjnë me aspektin afektiv. Ju do të takoni miqtë, për të pasur më shumë ide në ketë aspekt. Në mbrëmje komunikoni çdo gjë me partnerin.

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Dhjetor 6, 2017 nga te Life Style dhe etiketuar me .
Këtë e pëlqejnë %d blogues: