PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Rama: Integrimi për në BE, një mundësi e artë


Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se “integrimi është mundësi për të lënë mënjanë fantazmat e së kaluarës”

Në Samitin e Ballkanit të organizuar nga Friends of Europe Rama tha gjithashtu se procesi i integrimit në BE për rajonin mbetet një forcë lëvizëse e rëndësishme për të ardhmen.

I pyetur në lidhje me largimet në Ballkanin Perëndimor, Rama ka thënë:  “50.000 u larguan në Kroaci vitin e kaluar, askush nuk po flet për të. Sigurisht që njerëzit do të largohen dhe njerëzit do të vijnë.” 

“Sundimi i ligjit dhe institucionet e fuqishme është ajo çka e bën më tërheqëse për tu anëtarësuar në BE”, tha Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama.

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Dhjetor 5, 2017 nga te Aktualitet dhe etiketuar me , , .
Këtë e pëlqejnë %d blogues: