PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Lajmi i keq për burgjet, nuk ka amnisti


image

Vjen lajmi i keq, për të gjithë të dënuarit, që shpresonin se mund të amnistoheshin për festa. Ministrja e Drejtësisë, në një deklaratë për mediet, ka thënë se nuk do të ketë amnisti për këtë fund viti.

Ajo deklaroi se për këtë vit është marrë ky vendim, ndërsa vitin tjetër mund edhe të diskutohet. “Nëse bëjmë amnisti në vitin 2018, atëherë në të nuk do të përfshihet dhuna në familje”, ka thënë ajo.

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Dhjetor 1, 2017 nga te Aktualitet dhe etiketuar me , .
Këtë e pëlqejnë %d blogues: