PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Banorët majë çatiave, nis evakuimi me helikopter


image

Forcat e Policisë së Shtetit, Zjarrfikësve dhe Ushtrisë janë në terren për të ndihmuar banorët e prekur nga përmbytjet në të gjithë vendin. Ashtu si ishte deklaruar, nisin  evakuimet me helikopter nga Forcat e Armatosura.

Ministria e Mbrojtjes bën me dije se ka nisur operacioni i FA nga ajri për t’i ardhur në ndihmë banorëve të bllokuar në Derven, Mallkuç etj.

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Dhjetor 1, 2017 nga te Aktualitet dhe etiketuar me , .
Këtë e pëlqejnë %d blogues: