Moti keq/ Pezullohet mesimi në shkolla për datën 1 dhjetor 2017


Pas situatës së krijuar nga moti i keq, ku disa zona janë përmbytur tashmë, Ministria e Arsimit merr vendimin të pezullojë mësimin në të gjithë Shqipërinë për ditën e nesërme.

“Për shkak të përkeqësimit të motit në të gjithë vendin, si dhe nga informacionet e marra nga Drejtoritë Arsimore Rajonale dhe Zyrat Arsimore mbi situatën e reshjeve të dendura të shiut, Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë njofton pezullimin e procesit mësimor, në datën 01 dhjetor 2017, në të gjitha institucionet arsimore të arsimit parauniveristar”,-thuhet në njoftimin e ministrisë.
Sakaq, ministria njofton se dita e humbur e procesit mësimor do të zëvendësohet.
Sakaq zona problematike si Puka e Gjirokastra kishin pezulluar mësimin pak para se Ministria e Arsimit të merrte vendimin për të gjithë Shqipërinë.B.W

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close