PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Jep dorëheqjen deputeti i PDIU Bujar Muça, kush e zëvendëson


Bujar Muça deputeti i Partisë Drejtësi Integrim dhe Unitet në Elbasan ka dhënë dorëheqjen nga mandati i tij. Burimet bënë me dije se dorëheqja e Muçës është bërë për arsye personale.

Vetë deputeti e ka paraqitur dorëheqjen në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve e më pas KQZ ia dorëzon Kuvendit. Më pas Kuvendi e miraton dhe ia kthen KQZ-së, e cila shpall vakancën dhe merr personin pasardhës në listë, i cili shkon në Kuvend dhe bën betimin.

Muça u rendit i dyti në Elbasan në listën e PDIU-së. Muça një biznesmen i suksesshëm kaloi në politikë duke garuar në zgjedhjet e përgjithshme të 25 qershorit për PDIU, duke marrë edhe mandatin. B.W.

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Nëntor 30, 2017 nga te Aktualitet dhe etiketuar me , , .
Këtë e pëlqejnë %d blogues: