PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Ja si do të jetë moti në ditët në vijim, flet meterologia


Meteorologia e Meteoalb Lajda Porja në një lidhje telefonike me “News24” ka dhënë detaje në lidhje me situatën e motit në ditët në vijim.
Ajo tha se në mesnatë dhe deri nesër në orën 4-5 të pasdites Jugu do të jetë problematik dhe kryesisht qyteti i Fierit do të marrë sasinë më të madhe të reshjeve.

“Deri në këto momente ka qenë dhe mbetet problematike zona Veriore deri në mesnatë, reshjet do qendrojnë në Qendër dhe në Jug nga mesnata deri në mëngjesin e të premtes.
Jugu mbetet me reshje me intensitet më të lartë deri në orët e pasdites të së premtes.
Të premten në mesnate ulet intensiteti i reshjeve.

Deri ne keto momente zonat problematike me reshje jane Puka, Peshkopia, Shkodra, Tirana. Ndërkohë zona e Jugut, Fieri, Berati, Korca e Vlora, Saranda e Gjirokastër.

Presim që sasinë më të madhe të reshjeve ta marrin në mesnatë dhe paraditen e nesërme Gjirokastër, Përmet, Tepelenë parashikohet të marrë sasinë më të madhe të reshjeve në orët në vijim. Deri në këto momente Veriu mbetet me reshje të nivelit mesatar dhe te larte. Deri në 4 të mëngjesit te se premtes Qendra do jetë problematike.
Nga ora 1 e natës deri në mesdite do kemi reshje me intensitet mesatar dhe të lartë në zonën Jugore”,-tha ajo.

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Nëntor 30, 2017 nga te Aktualitet dhe etiketuar me , .
Këtë e pëlqejnë %d blogues: