PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

​DUKAJ: Bashkuam rininë e Malësisë, tani duhet bashkimi i partive shqiptare


Përfunduan zgjedhjet lokale në Tuz-Malësi, në të cilës PDS fitoi 15 mandate afro 3.000 vota, ndërsa partitë shqiptare, të cilat ishin gjithsej 3, arritën 12 mandate. 

Partia Boshnjake 3 mandate, ndërsa Demokratët dhe Socialdemokratët nga një mandat.

 Edhe pse pritshmëria ishte më e madhe për partitë shqiptare, Alternativa Shqiptare është partia shqiptare më e fortë në Malësi me 7 mandate, ose 1340 vota. 

Ende nuk është konfirmuar formimi i qeverisjes në nivelin lokal, edhe pse pritet që PDS do të ftoj një numër të madh të partive, ende nuk ka pasur asnjë reagim nga partitë shqiptare. 

Dukaj si aktivist dhe përkrahës i Alternativës Shqiptare në këto zgjedhje, konstatoi përmes një statusi që edhe pse partitë shqiptare nuk arritën shumicën, ato prapë se prapë bashkuan rininë dhe kjo është hera e parë që kemi një bashkim aq të madh të rinjve dhe banorëve të Malësisë. 

Ajo që është kryesorja është bashkimi i partive shqiptare në një të vetmen, përfundon Dukaj. 

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Nëntor 30, 2017 nga te Aktualitet dhe etiketuar me , , , .
//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-9659915589375155", enable_page_level_ads: true });

Rreth nesh

Pasqyrimi.com është një portal i pavarur, jo qeveritar, jo politik, i krijuar me vullnet të lirë.


©All Right Reserved ©2016-2017, Pasqyrimi.com
Këtë e pëlqejnë %d blogues: