PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Njihuni me gjenitë më ç’njerëzorë të historisë së njerëzimit


Bobby Fischer edhe pse hebre, ishte anti-hebre dhe mendonte se hebrenjtë ishin njerëz të pisët, gënjeshtarë dhe bastardë

Isaac Newton zhduku një gjeni tjetër nga historia për shkak të rivalitetit

Nicola Tesla besonte në eugenikë, shkenca e përmirësimit të qenieve njerëzore duke modifikuar genet e tyre

John Lennon i pëlqente të rrihte gratë

Steve Jobs ishte tiran si dhe i mohoi për shumçë vite atësinë vajzës së tij Lisa

Albert Einstein ishte një bashkëshort i tmerrshëm

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Nëntor 28, 2017 nga te Bota dhe etiketuar me , .
Këtë e pëlqejnë %d blogues: