PASQYRIMI

Thjesht, shpejt, bukur, saktë…

Kosovë/ Arrestohet Albin Kurti


Policia e Kosovës ka vënë në pranga deputetin e Vetëvendosjes, Albin Kurti, në bazë të urdhër-arrestit të lëshuar ndaj tij, për rastin e gazit lotsjellës. Ai është arrestuar teksa po hynte në Kuvendin e Kosovës, për vijimin e seancës.

Ndaj Kurtit dhe deputetëve Albulena Haxhiu e Donika Kadaj-Bujupi është lëshuar urdhër-arrest pasi munguan në Gjykatë për rastin e gazit lotsjellës.

Gjykatësi i Themelores në Prishtinë, Beqir Kalludra, këtë veprim e ka marrë pasi Kurti, Haxhiu e Kadaj, vitin e kaluar kanë hedhur gaz lotsjellës në Kuvendin e Kosovës.

Advertisements

Rreth PASQYRIMI

Ky portal është për ty! Për ty i nderuar lexues, që informimin e ke edhe edukim, për ta kuptuar botën ku jeton dhe për të zgjedhur formën më të mirë në të jetuarit e saj. Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i pambështetur në asnjë parim etik sjell çedukim. Kjo ndodh kur informimi shndërrohet si qëllim në vetvete, pa pyetur për pasoja. Nuk parapëlqejmë të bëjmë më të lehtën gjë, duke e thënë me fjalë se synojmë vërtetësinë e akullt, drejtësinë e pakushtëzuar, dhe etikën e detyruar, por më të vështirën, të cilën ne e besojmë: që dhe lajmi i mirë, është lajm i mirë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Të dhëna

Ky zë është postuar më Nëntor 24, 2017 nga te Bota dhe etiketuar me , , , .
Këtë e pëlqejnë %d blogues: